سرویس: اقتصادی » اقتصاد مقاومتی ۰۰:۱۶ - سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴

استاندار اصفهان تاكيد كرد:

مدیران دستگاه های اجرایی مکلفند برش استانی اقتصاد مقاومتی را تهیه و تدوین کنند

دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: مدیران دستگاه های اجرایی مکلفند سیاست های ۲۴ گانه ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و مصوبات شورای اقتصاد در خصوص عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی را به دقت مرور کنند و در قالب مصوبات فرادستی برش های استانی را در هر دستگاه تهیه و تدوین کنند.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی ستاد استانی راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی گفت‌: در ملاقاتی که اعضای هیئت دولت و رئیس جمهور در هفته ی دولت با رهبر معظم انقلاب داشتند ایشان راجع به اجرایی نشدن اقتصاد مقاومتی در همه ی شئون برنامه ریزی و اقتصادی کشور گلایه مند بودند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ایشان بر تشکیل ستاد راهبری و برنامه ریزی تحت عنوان ستاد فرماندهی در دولت تاکید داشتند، اظهارداشت‌: بر اساس اصل ۱۳۸ قانون اساسی نیمه ی دوم شهریور ماه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور وبا حضور تعدادی از وزرا و روسای دستگاه های مختلف ایجاد شد.

رسول زرگرپور افزود: در این جلسه اهدافی برای این ستاد تعیین شد که از بندهای آن می تواند به تشکیل ستاد مشابهی در هر استان با مسئولیت استاندار و عضویت دستگاه های متناظر عضو ستاد مرکزی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه ها موظفند برنامه های اقتصاد مقاومتی هر دستگاه را در برش استانی تهیه کنند، اظهارداشت: استانداران موظفند برنامه های عملیاتی اقتصاد مقاومتی استان خود را با هماهنگی و همکاری دستگاه های ذیربط تهیه و به ستاد ارائه دهند.

زرگرپور با اشاره به اینکه برخی از دستگاهها با قوت فعالیت های خود را جلو برده اند و تاحدودی برنامه های خود را تهیه کردند، تصریح کرد: قسمت اعظم دستگاه ها ی دیگر متاسفانه تا امروز به مطلب ورود پیدا نکرده اند و نیاز است که ما جبران مافات کنیم به همین دلیل پیش بینی شده است که هر ۱۵ روز یکبار این ستاد تشکیل شود.

وی اضافه کرد: دستگاه ها باید ضمن فرهنگ سازی که بین مدیریت ها و کارشناسان خود می کنند آخرین تولیدات ملی دستگاه خود را نیز ارائه دهند و توسط کارگروه هایی برش استانی آن ها را تهیه کنند و با ارائه به این ستاد، برنامه ها را مورد تصویب قرار دهند و استانداران نیز موظفند ماهانه گزارش کار ستاد استانی را به ستاد مرکزی ارائه نمایند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک راه حل برون رفت از شرایط اقتصادی موجود در کشور است، عنوان نمود: اقتصاد مقاومتی یک اقتصادی ریاضتی و جنگی نیست بلکه یک اقتصادی است که به گونه ای ارکان اقتصاد را مقاوم می سازد که هرگونه تنش داخلی و بیرونی و تحریم و هر گونه مسائل تخریب کننده را می تواند به دلیل مقاومت و قوامی که پیدا کرده است در خود حل کند و اقتصاد را از این فرازونشیب ها نجات دهد.

مدیر ارشد استان با بیان اینکه برخی کارهای روزمره ی خود را تحت عنوان اقتصاد مقاومتی ارائه می دهند، افزود: اقتصاد مقاومتی با رویکردی جدید ارائه شده است و لذا سیاست های جدید و اقدامات جدیدی را می طلبد.

رسول زرگرپور اظهارداشت: ۸ شاخصه ی مشخص برای اقتصاد مقاومتی تعیین شده است که مواردی از جمله مردمی بودن، صادراتی بودن، درونزا و برونگرا بودن و مقوله های نظیر این را شامل می شود و لذا مرور سیاست های ۲۴ گانه ی مقام معظم رهبری و مصوبات شورای عالی اقتصاد در این خصوص بسیار مهم است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.