سرویس: سیاسی » بین الملل 04:06 - جمعه 22 آذر 1392

طرح جدید آمریکا و انگلیس برای کمک به معارضان مسلح سوریه

یک پایگاه خبری نزدیک به منابع امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از طرح جدید آمریکا و انگلیس برای کمک به معارضان مسلح سوری خبر داده است.

به گزارش گروه رصد اصفهان شرق، منابع نظامی و اطلاعاتی ادعا کرده‌اند که پنتاگون در حال ساخت یک بخش امنیتی طرفدار آمریکا در جنوب دمشق است.

پایگاه خبری دبکا، نزدیک به منابع امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گزارش داد که در شرایطی که انگلیس و آمریکا اعلام کرده‌اند که کمک‌های غیرکشنده به معارضان مسلح سوری را قطع می‌کنند، نیروهای این دو کشور قرار است به معارضان سوری که در اردن در حال آموزش دیدن هستند، کمک کنند.

منابع نظامی و اطلاعاتی دبکا به این پایگاه خبری گفته‌اند واشنگتن تصمیم گرفته است همین حمایت نظامی فعلی‌اش را از شمال سوریه به یک بخش امنیتی طرفدار آمریکا که لندن و واشنگتن آن را ساخته‌اند منتقل کند.

کمک‌های مورد نظر به شورشی‌های سوری آموزش دیده در اردن برای اداره این بخش فرستاده می‌شوند. این کار با نظارت دو اتاق جنگی آمریکا که در شهر ایبرید در شمال اردن ساخته شده‌اند، انجام خواهد شد.

هدایت این دو اتاق جنگی را فرماندهی نیروهای عملیات ویژه آمریکا به عهده دارد.

یک ژنرال آمریکایی که هویت وی مخفی نگاه داشته شده به این محل اعزام شده است. وظیفه وی اداره این دو اتاق جنگی و محول کردن تکالیف آن به 11 هزار نیروهای ویژه آمریکایی و پرسنل نیروی هوایی در اردن است.

مأموریت اصلی آنها، چنانکه کاخ سفید به پنتاگون اعلام کرده است، اداره کردن واحدهای معارضان سوری است که باید کنترل این منطقه امنیتی که از غرب به مرز لبنان، از جنوب شرقی به مرز با اسرائیل، از جنوب به مرز اردن و از شرق به مرز عراق می‌رسد را به دست بگیرند.

واشنگتن این منطقه را به این خاطر در نظر گرفته که جبهه النصره وابسته به القاعده و دولت اسلامی عراق و شامات را از مرزهای سوریه با اردن، اسرائیل و لبنان دور کند و از نزدیک شدن آنها به دمشق جلوگیری کند.

این منطقه امنیتی که حدود یک دهم از تمامی سرزمین‌های سوریه را در بر می‌گیرد یک مرکز جدید تحت حمایت آمریکا برای معارضان فراهم خواهد نمود تا بتوانند به مبارزه با دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه ادامه دهند.

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.