سرویس: اجتماعی » علمی 15:52 - چهارشنبه 13 آذر 1392

قائم مقام سازمان فضایی خبر داد:

ماهواره تدبیر در نوبت پرتاب قرار گرفت/ پرتاب “آت ست” با سیمرغ

قائم مقام سازمان فضایی از تحویل دو ماهواره دانشگاهی شریف ست و تدبیر خبر داد و گفت: ماهواره آت ست دانشگاه امیرکبیر هنوز آماده نشده است و این ماهواره با ماهواره بر سیمرغ پرتاب خواهد شد.

IMG09590069
حمید فاضلی امروز در حاشیه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف در پاسخ به مهر در خصوص پرتاب ماهواره های دانشگاهی گفت: ماهواره شریف ست دانشگاه صنعتی شریف و ماهواره تدبیر دانشگاه علم و صنعت تحویل گرفته شده است و در حال انجام آزمایش های قبل از پرتاب هستیم.

وی ادامه داد: با انجام موفقیت آمیز این تست ها این ماهواره در نوبت پرتاب قرار می گیرند.

فاضلی گفت: با تصویب سازمان فضایی و کمیته فضایی این ماهواره ها تا پایان سال جاری پرتاب می شوند.

وی با اشاره به وضعیت ماهواره آت ست گفت: این ماهواره تاکنون آماده نشده است و مراحل تجمیع و طراحی هایی جزیی فضایی را طی می کند.

قائم مقام سازمان فضایی با بیان اینکه نمونه پروازی این ماهواره در حال آماده سازی است، گفت:پس از تکمیل در نوبت پرتاب قرار می گیرد.

وی یادآور شد: ماهواره آت ست از جمله ماهواره های سنجشی و مخابراتی است و از این رو اندازه آن بزرگتر از ماهواره هایی است که تاکنون طراحی شده است از این رو با حامل ماهواره بر سیمرغ پرتاب خواهد شد.

فاضلی یادآور شد: عمر مداری این ماهواره 2 سال است در حالی که ماهواره های قبلی 2 تا 3 ماه بیشتر عمر نداشتند ضمن آنکه این ماهواره در ارتفاع بالاتری قرار می گیرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.