سرویس: غیر تولیدی » نقلی 23:18 - سه شنبه 12 آذر 1392

کاترین اشتون چقدر حقوق می‌گیرد؟

اشتون ۵۶ ساله برخلاف تصور همه در خانواده‌ای از قشر کارگر انگلیس متولد شد. او با مدرک کارشناسی در رشته جامعه شناسی در سال ۱۹۷۷ از کالج بدفورد لندن، فارغ التحصیل شد و بعد از آن به سرعت رفت دنبال بزرگترین علاقمندی زندگی‌اش؛ مبارزه برای خلع سلاح‌های هسته‌ای.

image3969

به گزارش اصفهان شرق به نقل از دانا: خیلی‌ها در انگلستان به او بارونس اشتون می‌گویند. او زمانی لقب بارونس را گرفت که از طرف تونی بلر، نخست وزیر سابق انگلستان در سال ۱۹۹۹ به عضویت مجلس اعیان درآمد، وگرنه نه خانواده‌ای اشرافی دارد و نه شجره‌نامه‌ای که او را به خانواده سلطنتی انگلستان نسبت دهد.

اشتون ۵۶ ساله در خانواده‌ای از قشر کارگر و معدنچیان ذغال سنگ شمال انگلیس متولد شد. برای همین وقتی وارد دانشگاه شد، خانواده‌اش کلی ذوق کردند. او اولین عضو خانواده‌اش بود که به دانشگاه می‌رفت. اشتون اوایل دهه ۱۹۸۰ رئیس و بعدها خزانه‌دار و نایب رئیس یکی از گروه‌های ضدانرژی هسته‌ای در کمپین انگلیس با هدف خلع سلاح هسته‌ای بود.

بانوی سیاستمدار آنقدر سریع خودش را توی میادین سیاسی نشان داد که در زمان نخست وزیری تونی بلر معاون وزیر او بود. او از سیاستمداران حزب «کارگر» انگلستان است که کارش را از سال ۲۰۰۰ به صورت جدی و پیگیر شروع کرد تا اینکه دست آخر در سال ۲۰۰۹ به عنوان نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی انتخاب شد.

البته قبل از این هم کار و بار خودش را داشت. او زمانی کمیسر عالی اتحادیه اروپا در امور تجارت و بازرگانی بود اما مثل حالا حقوق نمی‌گرفت. کاترین در حال حاضر در میان سیاستمداران جهان به صورت رسمی یکی از بیشترین حقوق‌های جهان را می‌گیرد و حتی قرار است پس از سال ۲۰۱۴ که دوره ریاستش تمام می شود، تا سه سال پرداخت حقوقش ادامه داشته باشد. روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی اعلام کرده که این عضو حزب کارگر انگلیس هر چند در اکتبر سال آینده میلادی فعالیتش به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به پایان می رسد اما تا سال ۲۰۱۷ سالانه ۱۳۳ هزار و ۵۰۰ پوند معادل حدود ۲۰۵ هزار دلار حقوق می گیرد که در مجموع سه سال حدود ۴۰۰ هزار پوند یا حدود ۶۱۴ هزار دلار می شود؛ یعنی با یک حساب سرانگشتی معلوم می‌شود که حقوق پایه سالانه خانم اشتون در حال حاضر رقمی حدود ۳۷۳ هزار دلار یا ماهانه ۳۱ هزار دلار است. البته این رقم فقط رقم حقوق پایه است و می‌گویند اشتون در سال در مجموع حدود ۵۰۳ هزار دلار به جیب می‌زند؛ یعنی حتی از حقوق دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس هم بیشتر!

این وسط شوهر خانم اشتون از همه خوشحال‌تر است. همسر ۶۶ ساله او «پیتر کلنر» روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی است که در حال حاضر مدیر یک وب سایت نظرسنجی معروف در انگلستان هم هست. آنها ۲۵ سال پیش باهم ازدواج کرده‌اند و دو فرزند دارند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.