سرویس: سیاسی » بین الملل 09:50 - یکشنبه 10 آذر 1392

رئیس جمهور در مراسم بوقلمون آزادکنی+ تصاویر

اوباما طبق یک رسم سنتی دو بوقلمون جشن شکرگزاری را آزاد کرد.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، رئیس جمهور آمریکا در آستانه برگزاری مراسم روز شکر گزاری در آمریکا ضمن تبکریک این روز دو بوقلمون تدارک دیده شده برای غذای این جشن را آزاد کرد.
106470_392

باراک اوباما در سخنانی به مناسبت مراسم روز شکر گزاری در آمریکا ضمن تبریک به مناسبت این روز دو بوقلمون را که قرار بود سر از سفره ی غذای جشن روز شکر گزاری درآورند مورد عفو قرار داد.

اوباما یک بوقلمون 17 کیلویی به نام « پاپ کورن» را مورد عفو قرار داد و بوقلمون دیگری به نام «کارامل» را هم را که در این مراسم حضور نداشت آزاد کرد.

106471_812

کاخ سفید در رسانه های اجتماعی توئیتر و فیس بوک از مردم نظر خواسته بود که کدامیک از هشتاد بوقلمون باید برای مراسم شکرگزاری به کاخ سفید راه یابند. دو بوقلمون یکی به نام پاپکورن و دیگری به نام کارامل به کاخ سفید راه یافتند و با اختلافی اندک پاپکورن پیروز شد.

باراک اوباما به شوخی گفت: « دفتر ریاست جمهوری که قدرتمندترین سمت در دنیا است به همراه خود مسئولیت های هیبت انگیز و جدی دارد اما مسئولیت امروز جزو ایندسته نیست. مراسم بخشش بوقلمون که در کاخ سفید برگزار می شود سنتی بزرگ است ومن می دانم که مِلیا( دختر اوباما) آن را دوست دارد همانطور که ساشا ( دختر دیگر اوباما) آن را دوست دارد. کلا روز شکرگزار روز بدی برای بوقلمون ها است! به خصوص در خانه ی که دو سگ داشته باشد پس من از دو مهمان این جشن به علت شجاعتشان تمجید می کنم! ».

106472_669

اوباما گفت: « هشتاد بوقلمون در یک رقابت شرکت کردند تا به کاخ سفید راه یابند و در سفره ی جشن روز شکرگزاری در کاخ سفید باشند.پس از هفته ها رقابت این دو بوقلمون به مرحله ی نهایی راه یافتند. پاپکورن برنده ی رقابت شد و ثابت کرد که حتی یک بوقلمون با نامی بسیار خنده دار می تواند سر از سیاست درآورد! کارامل این طرف ها نیست بلکه مشغول جمع آوری پول برای دور بعدی رقابت ها است!».

این دو بوقلمون به ماونت ورنون زادگاه جرج واشنگتن در حومه ی واشنگتن منتقل خواهند شد.

مراسم شکر گزاری ریشه در دهه 1620 دارد زمانی که طبق یک افسانه گفته می شود استعمارگران اروپایی که به تازگی وارد قاره ی اروپا شده بودند به شکرانه ی زنده ماندشان به کمک بومیان آمریکا جشن شکر گزاری برگزار کردند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.