سرویس: اجتماعی » علمی 00:21 - سه شنبه 28 آبان 1392

هفته ی کتاب طلب آمرزش برای کتاب نیست / به تالیف هدفمند توجه داشته باشیم

مشاور اجتماعی استاندار اصفهان گفت: حوزه پژوهش در عرصه ی کتابهای دینی می بایست دقت لازم را به عمل آورد و اجازه ندهیم حواشی کتاب ما را از پرداختن به نکات کاربردی باز دارد.

CIMG2186
به گزارش اصفهان شرق: عوامل متعددی در جهت جذب جوانان به کتاب می بایست در اولویت پژوهش و نشر نوشته های جذاب توسط فعالان در این عرصه مورد توجه قرار گیرد تا کتاب هم، همپای تکنولوژی گسترده و هدفمند روز دنیا قرار داده شود.

گاها مشاهده می کنیم که کتابهای خارجی به محض منتشر شدن نوشته ها مورد استقبال خوبی قرار می گیرند هرچند که از نظر محتوا بسیار مفید نباشند و برخی از آنان نوشته های کتاب را به فیلم در آورده و تبلیغ گسترده ای به نحو غیر مستقیم در این زمینه صورت میدهند که جا دارد به این نکات توجه داشته باشیم تا بتوانیم از هر نکته و مشاهده ای در زمینه ی بهبود فرهنگ کتاب خوانی قدم برداریم.
حجت الاسلام حمید رضا صادق زاده مشاور اجتماعی استاندار اصفهان در این زمینه اظهار داشت: می بایست معقوله کتاب را در زندگی جدی بگیریم و بدانیم که کتاب مختص به گروه خاصی اعم از دانشجو و یا طلاب نیست بلکه همه باید به مهم خواندن این امر بپردازند.

وی افزود: در زمینه های تبلیغاتی می بینیم که برای یک وسیله دیجیتال و یا مواد غذایی و…..تبلیغات گسترده ای با هزینه ی های بالا صوت می گیرد و این در حالی است که این تبلیغات در زمینه ی نشر و فرهنگ کتاب خوانی جای اندکی برای خود باز کرده است.

امام جمعه شهر ورزنه با توجه به ابتکارات در زمینه ی جذب افراد به برخی کتب گفت: در زمینه ی انتشار کتاب می بایست بروزرسانی کتابها را در مسیر نشان دادن نوشته با کم ترین صفحه ( کوتاه نویسی) به خواننده انتقال دهیم و این طور نباشد که نوشته ها و سبک نگارش امروز ما به مثابه 50 سال قبل باشد بلکه مهم این است که با پیشرفت گام برداریم.

حجت الاسلام صادق زاده با توجه به بیانات مقام معظم رهبری بیان نمود: در عرصه ی پژوهش های دینی بیشترین دقت را به کار بگیریم و قرآن و خطبه ی حضرت زهرا(س) به خاطر دارا بودن نکات کاربردی همیشه و در همه زمان جاوید و تازه می باشد.

امام جمعه با تاکید بر مهم خواندن نکات کاربردی گفت: مراقب باشیم تا خود را درگیر مقدمه و حواشی در نگارش کتابها نکنیم تا از اصل نکات کاربردی غافل شویم. گاهی برای موضوعی مانند حجاب آنقدر مقدمه پردازی می کنیم که خواننده از خواندن اصل نکته خسته می شود.

مشاور اجتماعی استانداری بیان کرد: کتابها را کوچک و مفید تالیف کنیم و با هدف به میدان تالیف کتاب پا نهیم زیرا فرزندان این شیوه را بیشتر می پسندند.

وی ادامه داد: ابزارآلات جدید ( نرم افزار های موبایل ) مانع از پیشرفت کتابخوانی نیست و با نگاه مثبت می توان دید که در پیشرفت این امر به ما کمک می کند و کتاب را تنها به ورق زدن نبینیم.

امام جمعه با توجه به هفته ی کتاب گفت: هفته ی کتاب طلب آمرزش برای کتاب نیست، مهم مطالعه دقیق و مفید است و با ورق زدن صفحات و یا خواندن نوشته در نرم افزار ها و کامپیوترها می توان مطالعه گسترده داشت و اطلاعات وسیعی به دست آورد و مطالعه مهم و هفته ی مطالعه برای همه ی ما و در هر زمان مورد توجه باشد.

حجت الاسلام صادق زاده به مهم خواندن تغذیه آن هم تغذیه ذهن انسانها اشاره و افزود: برای هر مطلب در اینترنت و توسط جستجوگرها هوشمند سازی کرده ایم و تغذیه ذهنی جوانان و نوجوانان می بایست هوشمند و ار ارزش های دینی و معرفتی که قرآن و عترت در اختیار ما قرار داده است باشد.

مشاور اجتماعی استاندار در پایان به صورت تیتر وار به عوامل افول فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد:
1.    عدم تبلیغ جدی
2.     عدم به روز رسانی کتابها
3.     کاربردی نبودن
4.     عدم دقت در نوع نگارش

 

همچنین بخوانید:

2 نظر در مورد “هفته ی کتاب طلب آمرزش برای کتاب نیست / به تالیف هدفمند توجه داشته باشیم”

  1. سینا گفت:

    سلام
    خسته نباشید
    خبر عالی بود
    لطفاَ به سایت ما هم سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.