سرویس: اجتماعی 08:22 - شنبه 06 مهر 1392

نماز جمعه شهر هرند

تقوای الهی شفابخش ابعاد وجودی انسان است

امام جمعه موقت شهر هرند درخطبه ی نماز جمعه این هفته گفت: تقوای الهی شفابخش هردو بعد انسان یعنی روح و جسم است.

حجت الاسلام نیکو کلام امام جمعه موقت شهر هرند درخطبه ی نماز جمعه این هفته گفت: امیرالمومنین (ع) در خصوص تقوا فرمودند:تقوای الهی شفابخش هردو بعد انسان یعنی روح و جسم است. بعضی از مواقع انسان متوجه می شود که در زندگی تجمل دارد ولی آسایش نداشته است. اگر ما متوسل به تقوا شده وتقوا با گوشت وخون ما عجین شد زندگی ها سهل وآسان می شود. با انجا م واجبات و ترک محرمات می توانیم تقوا به دست آوریم و آیت الله شیرازی مثال واضحی از مرد تقوا است.

خطبه دوم

امام جمعه  در ادامه خطبه ها با اشاره به مناسبت های هفته افزود: 25 ماه ذی القعده روز دحوالارض است که روایت دارد پاداش عبادت این روزمانند عبادت 100 ساله است و کفاره ی 70 سال برای شخصی که در این روز روزه بگیرد بسیار است وبرای آن فرد ثواب آنچه در آسمان و زمین است را می نویسند.

5 مهر عملیات ثامن الائمه برگزار شد که دشمن بعد از چهل روز خرمشر را تصرف و در صدد برآمد آبادان را نیز تصرف کنند و جوانان این شهرآبادان را از حصر آزاد کردند و در 7 مهر ماه که سرداران عملیات می خواستند به امام اطلاع دهند هواپیمای این عزیزان منفجر و آنها به پاداش خود رسیدند، همانا منافقان کور دل شهید هاشمی نژاد را ازما گرفتند.

حجت الاسلام نیکو کلام به سفر رییس جمهور اشاره و گفت: سفر رئیس جمهور به نیویورک  رادر این هفته داشتیم، دشمن متوجه است که ایران کشوری مقاوم است و مردم همیشه گوش به فرمان رهبر بودند. در این راستا برکت خون شهدا به ثمر نشسته که دشمن درخواست مذاکره می کند و ایران دست رد به آنها می زند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.