سرویس: اجتماعی 12:31 - دوشنبه 10 آبان 1400

آیا واکسن کرونا برای کودکان بی‌خطر است؟

دانشمندان در مطالعات اخیر خود به این سوال که آیا واکسن کرونا برای کودکان خطری دارد یا خیر، پاسخ دادند.

به گزارش اصفهان شرق؛ یک مطالعه نشان داد دوزهای کوچک واکسن کرونا در پیشگیری از علائم کووید-۱۹ موثر است. کودکان ۵ تا ۱۱ ساله آنتی‌بادی‌های مبارزه‌کننده با ویروس را به‌اندازه نوجوانان و بزرگسالان جوانی که دوزهای منظم مصرف می‌کردند، با واکنش‌های آزاردهنده مشابه یا کمتر مانند درد بازوها، تب یا درد تولید کردند.

FDAایمنی دوزهای کودک را در ۳۱۰۰ نوجوان واکسینه شده ارزیابی کرد. تنظیم کننده‌ها با در نظر گرفتن گنجینه اطلاعات ایمنی از صدها میلیون دوز داده شده به بزرگسالان و نوجوانان در سراسر جهان، این داده‌ها را کافی دانستند.

به ندرت، نوجوانان و بزرگسالان جوانی که واکسن کرونا دریافت می‌کنند، یک عارضه جانبی جدی، التهاب قلب یا آنچه پزشکان میوکاردیت می‌نامند، تجربه می‌کنند. موارد گزارش شده بیشتر در مردان جوان یا پسران نوجوان و معمولا بعد از دوز دوم بوده است. آن‌ها به سرعت بهبود می‌یابند و پس از بررسی‌های دقیق مقامات بهداشتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که مزایای واکسن بیشتر از این خطر کوچک است.

دکتر متیو اوستر، متخصص قلب کودکان دانشگاه اموری، گفت: برای در نظر گرفتن این خطر، کووید-۱۹ همچنین باعث التهاب قلب می‌شود که اغلب نوعی شدیدتر است. همچنین گاهی اوقات در کودکانی که پس از عفونت کروناویروس دچار سندرم التهابی چند سیستمی می‌شوند، رخ می‌دهد.

قبل از همه‌گیری، پزشکان به طور منظم التهاب قلب ناشی از عفونت‌های باکتریایی یا ویروسی یا داروها را تشخیص می‌دادند که بیشتر در پسران نوجوان و مردان جوان بود. اوستر گفت یک نظریه این است که تستوسترون و بلوغ در این امر نقش دارند، به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان انتظار دارند خطرات مرتبط با واکسن برای کودکان کوچکتر که دوز کمتری دریافت می‌کنند، کمتر باشد.

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.