سرویس: اجتماعی 17:04 - شنبه 16 شهریور 1392

پيش ثبت‌نام عتبات عالیات از امروز آغاز شد

متقاضيان تشرف به عتبات عاليات برای اعزام از ۱۶ مهر تا ۲۲ آذر 1392 مي‌توانند از امروز برای پیش ثبت نام در سایت عتبات عالیات اقدام کنند.

1506624_119

به گزارش اصفهان شرق: شروع پيش ثبت نام كه از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۶ شهريور آغاز شده تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ شهريور ماه ادامه خواهد داشت. همچنین نتايج قرعه كشي روز يكشنبه ۳۱ شهريورماه بر روي سايت پيش ثبت نام  قابل رويت خواهد بود. متقاضيان مي‌توانند به دو روش گروهي در قالب هفت نفره يا ۳۵ نفره براي اعزام اقدام كنند.
تذكرات مهم براي ثبت نام
هر گروه از يك سرگروه و افراد زير گروه وي (همراهان) تشكيل مي‌شود كه لازم است مشخصات كامل سرگروه و اطلاعات اوليه همراهان (كد ملي، نام و نام خانوادگي، شماره شناسنامه، تاريخ تولد) به صورت صحيح در فرم پيش ثبت‌نام سايت درج گردد.
هر نفر فقط يكبار و در يك گروه مي‌تواند (بعنوان سرگروه يا همراه) پيش ثبت‌نام انجام دهد و چنانچه به هر دليلي هر يك از افراد پيش ثبت نام شده (سرگروه يا همراهان) پس از ثبت نام و دريافت كد رهگيري، خواستار ثبت نام با گروه جديد يا جابجائي اسامي گروه خود باشد مي‌تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و كد رهگيري جديد دريافت کندكه در اين صورت اطلاعات ثبت نامي در گروه قبلي حذف خواهد شد.
كدملي و مشخصات كلي متقاضيان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبيق و در صورت مغايرت، اطلاعات موجود در پايگاه ثبت‌احوال كشور مبناي عمل خواهد بود، لذا در ثبت كد ملي دقت مضاعف به عمل آوريد.
پس از اتمام مهلت پيش ثبت نام جمعه ۲۹ شهريورماه امكان تغيير نام و مشخصات افراد ثبت نام شده ميسر نمي‌باشد.
باتوجه به اعلام اسامي افراد پذيرفته شده جهت ثبت نام در كاروانها از طريق سيستم ارسال پيام كوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (يا يكي از نزديكان وي) در فرم پيش ثبت‌نام الزامي است.
در صورتيكه تعداد افراد پيش ثبت‌نام شده از ظرفيت اعزام در ماه‌هاي اعلام شده در استان‌هاي مختلف بيشتر باشد، اولويت تشرف گروه‌ها براساس قرعه تعيين و از طريق همين سايت به آنها اعلام مي‌گردد و افراد مازاد بر ظرفيت حذف خواهند شد.
قرعه كشي و اعزام افراد پذيرفته شده از استان محل سكونت سرگروه (قيد شده در سيستم) صورت خواهد گرفت.بنابراین استان و شهر محل سكونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائيد.
تاريخ تولد افراد بايد به صورت كامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمي) در فرم درج شود. كد ملي همه افراد ده رقمي بوده و بايد كليه ارقام (صفرهاي سمت چپ) آن بطور كامل در فرم ثبت شود.
پس از تكميل فرم و ثبت آن، اطلاعات دريافتي جهت كنترل نمايش داده مي‌شود، اطلاعات نمايش داده شده را به دقت كنترل و در صورت صحت، گزينه تأييد را انتخاب و نسبت به قطعي شدن پيش ثبت‌نام خود اقدام کنید. چنانچه اطلاعات نمايش داده شده صحيح نيست با انتخاب گزينه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغايرتها اقدام نمائيد.
پس از قطعي شدن پيش ثبت‌نام، سيستم يك شماره رهگيري به گروه تخصيص مي‌دهد كه اين شماره را يادداشت کرده و براي پيگيري‌هاي بعدي نزد خود نگهداري خواهيد فرمود.
داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاريخ اعزام ضروري است ضمنا فرزندان بالاي ۱۷ سال نياز به گذرنامه مستقل دارند.
فقط افراد پذيرفته شده در قرعه كشي داراي الويت اعزام بوده و انتقال يا جايگزيني به غير، ميسر نیست.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.