سرویس: اجتماعی 12:35 - دوشنبه 11 آوریل 2016

در دادگاه تجدید نظر به متهمان ابلاغ شد

مجازات «حبس» برای کادر پزشکی متخلف در خصوص کشیدن بخیه کودک خمینی شهری

متهمان حادثه بیمارستان خمینی شهر براساس رای دادگاه تجدید نظر استان اصفهان به حبس محکوم شدند.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، اعلام کرد: حکم متهمان حادثه بیمارستان خمینی شهر در دادگاه تجدید نظر استان طرح و منتهی به تصمیم نهایی قضات آن شد.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: این حکم پس از صدور در دادگاه بدوی دادگستری شهرستان خمینی شهر با اعتراض متهمان آن به دادگاه تجدید نظر استان ارسال و پس از رسیدگی منتهی به تصمیم نهایی و صدور حکم قطعی شد.
احمد خسروی وفا افزود: حبس صادره از سوی دادگاه بدوی برای هر سه متهم این پرونده در دادگاه تجدید نظر استان تأیید شد اما نسبت به متهم ردیف اول و دوم شش ماه از ۲۴ ماه قابلیت اجرا دارد و ۱۸ ماه آن به مدت یکسال تعلیق شد.
وی ادامه داد: درباره متهم ردیف سوم نیز سه ماه از ۹ ماه حبس وی تأیید شد و شش ماه دیگر به مدت یکسال مورد تعلیق قرار گرفت.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان درباره ایام تعلیق حبس متهمان گفت: متهمان این پرونده در ایام تعلیق مجازات حبس هر یک موظف به ارائه خدمات پزشکی و پرستاری روزانه حداقل به مدت چهار ساعت در یکی از مراکز بهداشتی و درمانی یا درمانگاه های وابسته به طرف قرارداد کمیته امداد یا سازمان بهزیستی ترجیحاً در شهر خمینی شهر و در بخش کودکان این مراکز به صورت رایگان شدند.
وی افزود: همچنین متهمان این پرونده موظف شدند گزارش عملکرد خود را به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای مجری حکم(خمینی شهر) ارائه کنند.
خسروی وفا یادآوری کرد: بدیهی است در صورتی که محکوم علیهم در مدت تعلیق مجازات، مرتکب یکی از جرایم مذکور در ماده ۵۲ قانون مجازات اسلامی شوند و یا از انجام تکلیف موصوف خودداری کنند حسب مورد مطابق با مقررات موضوع ماده ۵۰ و ۵۲ قانون یاد شده در مورد آنها اتخاذ تصمیم قضایی خواهد شد.
خبر یک تخلف پزشکی در بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر آذر ماه سال گذشته در صدر اخبار رسانه ها و شبکه های اجتماعی قرار گرفت.
بر اساس اخبار منتشر شده در این حادثه، پسر بچه ای به نام « صدرا » به دلیل جراحت زیر چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر مراجعه کرد و بصورت سرپایی و با بخیه، محل جراحت وی تحت درمان قرار گرفت اما مادر این کودک برای پرداخت هزینه درمانی اظهار ناتوانی کرد و بر اساس گزارش های موجود، کار درمانی کودک ناتمام ماند.
پزشک و پرستار مسئول در اتفاق بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی شهر برای طی مراحل قضایی به دادگاه نظام پزشکی معرفی شدند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.