سرویس: اقتصادی 11:30 - دوشنبه 11 آوریل 2016

تعرفه ها بالا رفت، ممنوعیت ها هم برداشته شد

گشایش دفتر برندهای لوکس در تهران، حاصل رفت و آمدهای هیئت های اقتصادی

پتانسیل رشد انفجاری مصرف کالاهای لوکس در ایران؛ خبرنگار شبکه ان. پی. ار آمریکا گزارش داد:” حاصل همه رفت و امدهای مکرر هیئت های اقتصادی تنها، گشایش دفتر این برند کالای لوکس در تهران است.”

به گزارش اصفهان شرق؛ به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مورگان استنلی یکی از بزرگ ترین موسسات مالی جهان و امریکا گفته است گشوده شدن بازار ایران یکی از بزرگ ترین تحولات برای اقتصاد جهان بعد از افتادن دیوار برلین است .

بر اساس برنامه امروز پیک بامدادی رادیو، نیویورک تایمز با رناتو سمراری مدیر شرکت ایتالیایی صاحب برند مشهور کالاهای لوکس کاوارلی مصاحبه کرده است؛ شرکتی که توانست است نخستین شعبه خود را در زعفرانیه تهران افتتاح کند وی می گوید: “ما از مدتی قبل، علاقه مند به حضور در ایران بودیم اما وقتی تحریم ها برداشته شد ما پروسه حضورمان در ایران را شدت بخشیدیم.
بعد از افتتاح این شرکت صاحب برند کالاهای لوکس در تهران، خبرنگار شبکه ان پی ار امریکا گزارش داد که حاصل همه رفت و امدهای مکرر هیئت های اقتصادی تنها، گشایش دفتر این برند کالای لوکس در تهران است.
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مدیر شرکت کالاهای لوکس کاوارلی می گوید:” ما می دانیم که رقیبان دیگر عرضه کننده کالاهای لوکس هم پشت سر ما در حال ورود به ایران هستند؛ البته این را هم می دانیم که ما در گرفتن ذهنیت مصرف کنندگان کالاهای لوکس ایرانی، سرعت عمل به خرج داده ایم.”
روزنامه امریکایی از باز شدن فروشگاه های شرکت زنجیره ای لوازم ارایشی فرانسوی Sephora در سال جاری هم خبر داده و نوشته مشکل ایران کمبود پرسنل اموزش دیده در فروشگاه های این کالاهای لوکس و همچنین ساختمان های متناسب برای عرضه این اقلام است که قرار است تا دو سه سال دیگر این مشکل هم رفع شود.
Claudia D’Arpizio از فعالان مطرح صنعت مد و کالاهای لوکس می گوید: “برندهای Zegna یا Brioni ” هم در صف عرضه کالاهای لوکس و ارایشی خود در ایران هستند.
 Madeleine Moda شرکت دیگر مد و لباس است که این شرکت هم بزودی تجارت خود را در ایران آغاز می کند.
نیویورک تایمز ابراز امیدواری میکند که به مدد اشنایی مردم با شرکتهای لوکس و ارایشی تمایل انها برای خرید این کالاها بیشتر خواهد شد .
در حالیکه شرکتهای کالاهای لوکس و مد برای گشایش دفتر در ایران بر یکدیگر سبقت می گیرند مصوبه اخیر دولت برای شرکتهای دیگری که در ایران شعبه و نمایندگی ندارند هم چراغ سبز را روشن کرده است .
بر اساس این مصوبه که معاون رییس جمهور ان را ابلاغ کرده با افزایش تعرفه ورودی ، ممنوعیت ورود این کالاهای لوکس و غیر ضروری برداشته شده است؛ موضوعی که جدا از بحث اقتصادی پیامدهای فرهنگی ان قابل اغماض نخواهد بود.
همزمان با انتشار این مقاله روزنامه امریکایی نیویورک تایمز درباره صف شرکت های مد و لوکس برای ورود به ایران، یک روزنامه انگلیسی هم وجه دیگری از باز شدن مرزهای اقتصادی را بررسی کرده است.
روزنامه ایندپیندنت نتایج یک تحقیق را منتشرکرده که نشان می دهد با برداشتن تحریم ها بازار املاک لندن تحرک قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد کرد بطوریکه ایرانیان تقریبا شش میلیارد پوند دراملاک لندن سرمایه گذاری خواهند کرد .
بر اساس این تحقیق که موسسه روک استون انجام داده پیش بینی شده است:” ایرانیان درلندن، دوشادوش قطری ها، کویتی ها و سعودی ها بازار لندن را از خمودی درآورند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.