سرویس: اقتصادی 14:02 - پنجشنبه 19 فروردین 1395

بازپرداخت وام خرید قسطی لوازم خانگی ۲۴ ماهه شد

با کلید خوردن دوباره ارائه وام ارزان خرید قسطی لوازم خانگی ایرانی ، بازپرداخت آن ۲۴ ماهه با سود ۱۲ درصد شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ محمد طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای این وام ها در نظر گرفته شده است ، افزود :‌ مدت زمان کم بازپرداخت این وام که ۱۲ ماه تعیین شده بود ، نگرانی از ارائه کالای بی کیفیت به مردم و وجود اختلال در توزیع کارتهای مربوط به این وام از سوی بانک مرکزی از نواقص اجرایی نشدن این طرح پیش از عید بود که هم اکنون برطرف شده است.

وی با اشاره به پرداخت این وام به بازنشستگان و کارمندان آموزش و پرورش تصریح کرد : مبلغ این وام از ۴ تا ۶ میلیون تومان است در حالی که این رقم در ابتدای تعیین طرح ۱۰ میلیون تومان بود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی کاهش رقم وام را برای پوشش بیشتر جمعیت کشور برای دریافت آن دانست و ادامه داد : بانک های ملی ، صادرات و رفاه این وام را ارائه می دهند.

طحان پور اجرای این طرح را حمایت از تولید داخل اعلام کرد و گفت : پول این وام ها به طور مستقیم به حساب تولید کننده واریز می شود و از هیچ طریقی امکان فروش این کارت ها در بازار یا دریافت پول این وام از سوی مردم وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه با ارائه این وام جلوی دلالی و سودجویی گرفته می شود ، افزود :‌ دریافت کنندگان این وام با تعهد سازمان متبوع و فیش حقوقی که ارائه می دهند این وام را دریافت خواهند کرد و مبلغ قسط وام نیز از حقوقشان کسر می شود و نیازی به ضامن نیست.

مشرق

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.