سرویس: اجتماعی ۱۴:۳۰ - جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵

مدیرکل اداره ارشاد استان اصفهان:

روز طبیعت را به یک فرهنگ عالی تبدیل کنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: روز طبیعت روزی است که باید در کنار بهره‌مندی از طبیعت زیبا و آب و هوای نیکو، بکوشیم آن را به فرهنگی عالی تبدیل کنیم.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی پیامی را به مناسبت 13 فروردین، روز طبیعت ارسال کرد که در ادامه می‌خوانید.

وی در پیام خود آورده است: سیزدهم فروردین ماه هر سال روز پایان جشن‌های نوروزی است که در این روز، مردم بنا بر سنتی فرهنگی، از خانه‌ها بیرون می‌آیند و به دشت و صحرا و باغ می‌روند تا آخرین روز عید را در طبیعت و در کنار سبزه و گیاه و آب روان چشمه‌ها و جویبارها بگذرانند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اضافه کرده: این روز زیبا را «روز طبیعت» نامگذاری کرده‌اند، روزی که باید در کنار بهره‌مندی از طبیعت زیبا و آب و هوای نیکو، بکوشیم آن را به فرهنگی عالی تبدیل کنیم و به همه نشان دهیم که روز طبیعت فقط یک شعار نیست بلکه نشانه شعور بالای مردمی است که با غنای فرهنگ و احترام به رسوم می‌خواهند سال‌های سال از این طبیعت زیبا بهره‌مند شوند.

وی در ادامه پیام خود تاکید کرده: فرهنگ احترام به طبیعت را باید از کودکی آموخت و در بزرگسالی به کوچک‌ترها آموزش داد، «روز طبیعت» فرصت بسیار مناسبی است تا این درس بزرگ را به فرزندان دلبندمان بیاموزیم؛ آنها باید بدانند که طبیعت زیبای سرزمینمان ایران خانه بزرگ‌تر همه ما به شمار می‌آید و ضرر آسیب رساندن به درختان و سبزه‌زارها، ابتدا به خودمان برمی‌گردد.

ارزانی می‌افزاید: اگر کودکان یاد بگیرند که درختان، ریه‌های تنفسی زمین هستند و بدون آنها، حیات روی زمین رو به نابودی می‌رود، هیچ‌گاه به از بین رفتن طبیعت شگفت‌انگیز کشورمان راضی نخواهند شد؛ کودکان امروز، پدران و مادران فردای این سرزمین‌اند و با این فرهنگ‌سازی درست می‌توان عشق به طبیعت را در دل آنها کاشت.

باید طبیعت را گرامی داشت چراکه بهترین هدیه از طرف خداوندگار عالم به بندگان است و هیچکس نمی‌تواند آنها را شماره کند و شکرش را به جا آورد. 13 فروردین، روز طبیعت بر همه ایرانیان در سراسر جهان گرامی باد.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.