سرویس: دسته‌بندی نشده ۲۳:۵۰ - سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲

مراسـم تحلیف

تحلیف چهارمین دوره ی شوراهای شهری و روستایی در منطقه ی جلگه

مراسم تحلیف چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی شهر هرند و روستاهای منطقه ی جلگه در سالن پیامبر اعظم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند برگزار شد .

به گزارش محمودی هرندی خبرنگار اصفهان شرق :  مراسم تحلیف چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی شهر هرند و روستاهای منطقه ی جلگه با حضور حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند ، علیرضا  حسینی بخشدار جلگه و برخی از اعضای دوره ی سوم و منتخبین چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی بخش جلگه در سالن پیامبر اعظم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند برگزار شد .

دراین مراسم علیرضا حسینی بخشدار جلگه ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای انقلاب و جنگ تحملی از شهیدان رجایی و باهنر به نام شهدای دولت یاد کرد و از خداوند متعال برایشان علو درجات خواست .

 

بخشدار جلگه شورو تبادل نظر و استفاده از نظرات دیگران را بسیار مفید ارزیابی کرد و با استفاده ازآیات قرآن و احادیث گفت :

 نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ، علیرغم داشتن مقام نبوت و ارتباط وحی و ملکوتی درجنگ احزاب  با سلمان فارسی و صحابه ی خود مشورت و نظرات آنان را عملی می کنند .

بخشدارهمچنین به حکمت ۱۶۱ نهج البلاغه اشاره کرد و گفت :

(( کسی که نسبت به نظر و رای خود استبداد ورزد هلاک می شود و کسی که با دیگران مشورت می کند ، ‌در عقل آنها شرکت جسته است . )) ، پس می توان نتیجه گرفت که هیچکس ازمشورت بی نیاز نیست و این وظیفه ی شما بزرگواران ،اعضای شوراهای اسلامی دوره ی چهارم درشهر یا روستا را به خوبی بیان می کند که باید ازاین اصل مهم بهترین استفاده را ببرید و درکارها با دیگران مشورت کنید و بهترین ها را برای مجموعه ی خود انتخاب و عملیاتی کنید .

   اولین دوره ی شوراهای اسلامی در سال ۱۳۷۸ به صورت رسمی آغاز کردند و ما اینک شاهد آغاز فعالیت چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی هستیم که از امروز مسئولیت خطیرشوراها به شما سپرده می شود و امیدوارم که هریک از شوراها بتوانند به خوبی از عهده ی این وظیفه ی خطیر برآیند و این موفقیت حاصل نمی شود مگردرسایه ی مشورت ازصاحبنظران و تعامل و دوستی و صمیمیت که باید به دست خودتان فراهم و زمینه ی همکاری فراهم شود .

بخشدار جلگه همچنین با بیان سخنی از امام صادق علیه السلام گفت :

مشاور باید دوست و همدل باشد ، در این صورت اگر او را از راز خود باخبر کردید ، آن را پنهان نگه می دارد . لذا رازداری در کار شما یک اصل است زیرا کسانی به شما مراجعه می کنند و رازی از زندگی خود را برای شما بیان می کنند که باید امین و رازدار مردم باشید تا آبروی مومنین حفظ بماند .

علیرضا حسینی همچنین بر شوراهای اسلامی گفت :

 دهیاران و شهرداران را تا ۱۵ روز دیگر معرفی کنید تا مراحل بعدی توسط کارشناسان دربخشداری و فرمانداری صورت گیرد و شما بتوانید ازفرصت های خود به خوبی بهره ببرید و درجهت رشد ، توسعه و شکوفایی حوزه ی انتخابیه ی خود کمر همت ببندید .

درادامه حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه ی هرند در سخنانی گفت :

 آنچه به شوراهای اسلامی و منتخبین مردم می توان گفت اینست که : عمر خدمتگزاری و قبولی یا مردودی درآزمون الهی بسیار کوتاه است و سریع می گذرد و آنچه می ماند نیک و بدی است که از اعمال ما بجا می ماند و قضاوتی است که بعد از پایان کارما مشخص می شود و مهمتراینکه درروزحساب به کارهای ما رسیدگی می شود که البته سر سوزنی از اعمال ما پوشیده نمی ماند .