سرویس: اجتماعی ۱۴:۱۰ - چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵

معاون میراث فرهنگی اصفهان خبر داد

رشد ۴۶ درصدی بازدید از بناها و آثار تاریخی اصفهان در نوروز ۹۵

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از رشد ۴۶ درصدی بازدید از بناها و آثار تاریخی اصفهان خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق؛ محسن یارمحمدیان با اشاره به حضور گردشگران نوروزی در اصفهان اظهار داشت: تا روز دوم فروردین افراد مقیم استان 603 هزار و  520 نفر بوده‌اند و آمار افرادی که در شهر اصفهان در مراکز اقامتی، هتل‌ها و مراکز بوم‌گردی اسکان یافته‌اند 434 هزار نفر گزارش شده است.

وی افزود: همچنین 350 هزار دستگاه خودرو برای سفر به اصفهان در نوروز وارد این شهر شده‌اند، بر همین اساس 2 میلیون و 560 هزار دستگاه خودرو نیز به اصفهان تردد داشته‌اند که در این زمینه نسبت به زمان مشابه سال گذشته 29 درصد رشد داشته‌ایم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه براساس آمار اعلام شده تاکنون 212 هزار نفر از بناهای تاریخی بازدید کرده‌اند گفت: بازدید از بناهای تاریخی اصفهان که شامل مراکز میراث فرهنگی و شهرداری بوده نیز با 46 درصد رشد همراه بوده است.

وی با اشاره به بازدید گردشگران نوروزی از شهرستان‌های استان اصفهان گفت: شهرهای کاشان، نطنز و نائین از اصفهان بیشترین بازدید کننده را داشته و از میان روستاها نیز از روستای ابیانه استقبال خوبی شده است.

تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.