سرویس: غیر تولیدی ۱۲:۳۰ - سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۵

بهزاد فراهانی:

سینمای ایران جیره خوار غرب یا هند است/در هنر نادان‌ترین ها با کمال تاسف تصمیم گیرنده ترین ها هستند/اکثر فیلم هایی که پخش می شود قابل دیدن نیست

پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران گفت: همین اکنون 15 فیلمنامه ملی و میهنی آماده تبدیل به فیلم نوشته دارم که روی میز کارم فقط خاک می خورد.با جرات و به عنوان یک کارشناس میتوانم بگویم فیلم نامه هایی که من نوشتم از تمام کارهایی که تا الان ساخته شده اند فاخر تر است.

به گزارش اصفهان شرق؛ بهزاد فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون درباره فیلم هایی که در سال 94 اکران شده بود گفت: بهترین فیلمی که در سال 94 دیدم جامه دران بود،کار بسیار خوب و فاخری بود و از این فیلم خوشم آمد.

فراهانی گفت: متاسفانه در سینمای ایران اکثرا جیره خوار سفره غرب یا هند هستند ولی در فیلم جامه دران هیچگونه وابستگی ای به غرب و هند ندیدم.در این فیلم بازی های درخشانی را شاهد بودم  و بیشتر به شعر ادبی می ماند تا به یک فیلم،اگر این فیلم به موقع اکران شود و رسانه ها نیز تبلیغ کنند توده های مختلف مردمی از آن  استقبال خوبی خواهند داشت.

پیشکسوت هنر بازیگری درباره بدترین فیلمی که در سال 94 دیده گفت: نمیتوانم از فیلمی نام بیاورم ولی اکثر فیلم هایی که در تلویزیون پخش می شود قابل دیدن نیست و اصلا نمیتوان گفت که اینها فیلم هستند.در جایی مجبور شدم که تلویزیون  تماشا کنم،در آن موقع فیلمی پخش می شد که  دوست خودم در آن فیلم نقش پلیسی را بازی می کرد که 120 کیلو بود و شکم این پلیس مثل تبل اسکندر مانع از دویدن و رسیدن به فرد مورد نظر بود،حال اگر یک فرد از بیرون از کشور این فیلم را تماشا کند با خود چه میگوید؟از خود نمی پرسد که این چه فیلمی است که ایرانی ها تماشا می کنند؟نمیپرسد که این چه پلیسی است که نمیتواندبرای رسیدن و گرفتن فرد متهم بدود؟

بازیگر نقش ماندنی معاویه در رابطه با بد ترین اتفاق سینمایی سال اخیر اظهار داشت: اگر این سوال درباره تئاتر بود میتوانستم جواب مدونی بدهم،منظورم اتفاقی است که برای  من در تئاتر افتاد و پیام داده بودم که میخواهم خداحافظی کنم، در هنر نادان ترین ها با کمال تاسف تصمیم گیرنده ترین ها هستند و نمی شود درباره این موضوع اظهار نظر کرد چون نعره مخالفت ها به آسمان می رود.

فراهانی افزود: همین اکنون 15 فیلمنامه ملی و میهنی  آماده تبدیل به فیلم نوشته دارم که روی میز کارم فقط خاک می خورد.با جرات و به عنوان یک کارشناس میتوانم بگویم فیلم نامه هایی که من نوشتم از تمام کارهایی که تا الان ساخته شده اند فاخر تر است.

بازیگر سینمای ایران در ادامه گفت: متاسفانه نه سرمایه ملی به سمت خوبی میرود نه سرمایه خصوصی وجود دارد که به سمت خوبی سوق داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.