سرویس: اخبار شهرستان ۱۲:۵۵ - سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

صمیمانه با آخرین مدیر معارفه شده جرقویه در سال 94؛

اولویت قرار دادن احداث استخر شنا در کویر جرقویه/ ورزش بانوان را رونق می بخشم

مقداد جمشیدی مدیریت اداره ورزش و جوانان منطقه جرقویه علیا گفت: امیدواریم با کمک مسئولین بتوانیم ورزش بانوان را فرهنگ سازی و رونق دهیم و باید هیات های ورزشی قوی را در رشته های مختلف تشکیل دهیم.

به گزارش اصفهان شرق از جرقویه علیا، به دنبال معرفی مدیریت اداره ورزش و جوانان منطقه جرقویه علیا بعد از چند سال، امروز مقداد جمشیدی بعنوان ریئس اداره ورزش و جوانان منطقه جرقویه علیا معرفی شد.

در همین راستا خبرنگار اصفهان شرق در جرقویه علیا مصاحبه ای با این مدیر جوان انجام داده است که به شرح ذیل می باشد.

اصفهان شرق: خودتان را معرفی کنید؟
مقداد جمشیدی فرزند محمد حسن متولد شهر حسن آباد دارای 30 سال سن فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی و مدت 6 ماه است که به استخدام اداره ورزش و جوانان شدم و قبل از انتقال به منطقه جرقویه علیا در شهرستان شاهین شهر و شهر تاریخی گز مشغول کار بودم.

اصفهان شرق: مشوق اصلی شما به ورزش چه کسی بوده است؟
به نظر من شخصیتی که هر انسانی در بزرگسالی دارد از رفتار دوران کودکی شکل می گیرد و من هم از همان کودکی به ورزش علاقه زیادی داشتم و در دوران نوجوانی و جوانی ورزش را ادامه دادم و در انتخاب رشته نیز رشته تربیت بدنی را ادامه دادم و مشوق اصلی خانواده ام بود.

اصفهان شرق: با توجه به اینکه منطقه چند سالی مدیریت ورزش نداشته شما به چه رشته هایی علاقه دارید و چه رشته هایی را در منطقه قصد احیای انها را دارید؟
رشته تخصصی من والیبال و فوتبال است و متاسفانه در منطقه ما تنها ورزشی که در جریان است و رونق بیشتری دارد فوتبال است که برنامه من برای فوتبال بها دادن به فوتبال پایه است و رشته های نظیر والیبال و بدمینتون و رشته های انفرادی مثل دو میدانی که روزی هم در استان مقام داشتیم و وزرنه برداری ، دوچرخه سواری و کوهنوردی که در منطقه ما افرادی دارای این پتانسیل ها هستند می توانیم از تجربیات انها استفاده کنیم و باعث احیای ورزش در چندین رشته باشیم.

اصفهان شرق: بهترین رویداد ورزشی شما در چند سالی که خدمتتون چه بوده است؟
بهترین رویداد وقتی در شهرستان شاهین شهر بودم برای اولین بار میزبان مسابقات کشوری در بخش بانوان بود.

1

اصفهان شرق: برجسته ترین شخصیت ورزشی شما چه کسی است؟
مسلما در ایران از هر کسی که در رابطه با الگوی ورزشی سوال شود افکار به سمت پهلوان تختی می رود بنده نیز همین نظر را دارم.

اصفهان شرق: برای ورزش های محلی و بومی چه نظری دارید؟
در این مورد باید از پیشکسوتان ورزش کمک بگیریم ولی چیزی که به ذهن من می رسد بازی گو که شکل پیشرفته ان همان بیسبال است و بازی وسطی که بیشتر برای بانوان کاربرد دارد و اصطلاح ورزشی ان داژبال می باشد که در منطقه ما این دو بازی را همه از دوران کودکی می دانند و ما باید با همکاری همدیگر انها را دوباره زنده کنیم.

اصفهان شرق:چه برنامه هایی در جهت گسترش رشته های ورزشی دارید؟
متاسفانه در منطقه و حتی کشور ورزش بانوان با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی جامعه در حد صفر است و امیدواریم با کمک مسئولین بتوانیم ورزش بانوان را فرهنگ سازی و رونق دهیم و باید هیات های ورزشی قوی را در رشته های مختلف تشکیل دهیم.

اصفهان شرق: ورزشکاران و حتی مردم عادی از نبود استخر شنا در منطقه گلایه دارند و خبر هایی در این مورد نیز از همین پایگاه خبری منتشر شده است نظر و دید شما نسبت به این مسئله چیست؟
در چند سال اخیر شاهد احداث چند سالن ورزشی در روستاهای کمال آباد، دستجرد، اسفنداران و حسن آباد بودیم و متاسفانه امروزه استفاده مناسبی از انها نمی شود و بجای این چند سالن یک استخر را می توانستیم احداث کنیم ولی در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی دولت و از یک طرف هزینه ساخت استخر و از طرفی نیز هزینه نگهداری ان بسیار زیاد می باشد و می تواند ایجاد استخر جزء اهداف بلند مدت منطقه باشد.

اصفهان شرق: چه انتظاراتی از ورزشکاران منطقه دارید؟
در منطقه جرقویه علیا فقط رشته فوتبال فعال می باشد که این رشته نیز همواره توسط بعضی از ورزشکاران پر حاشیه بوده و هست من از ورزشکاران انتظار دارم که اخلاق ورزشی را داشته باشند و قانونمند عمل کنند و همکاری و تعامل را سر لوحه کارم می دانم و به پیشنهادات و انتقادات سازنده شما احترام می گذارم و انها را در جهت بهبود ورزش منطقه بکار خواهم گرفت.

اصفهان شرق: اولویت کاری شما جهت بهبود ورزش منطقه چیست؟
ورزش را باید به داخل خانواده برد و از خانواده و جوانان شروع کنیم و باعث تشویق انها شویم و این کار را می توان با برگزاری مراسمات و همایش های ورزشی ایجاد کرد و یک نوع فرهنگ ورزشی را ایجاد کنیم همچنین مشارکت و کمک مسئولین و نهادها و ورزش دوستان را می طلبد.

DSC07362

در ادامه زیبایی مدیریت اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه جرقویه علیا چندین سال از داشتن مدیریت ورزش محروم بود گفت: امروز با معرفی فردی بومی و کارشناس و جوان و پر انرژی تمام وقت در خدمت ورزش منطقه خواهد بود و امید است که با ایجاد تعامل و همکاری بین ارگانها و روستاها بتواند کم و کاستی های بوجود آمده را بر طرف کرد و تحرکی را در ورزش کل منطقه بوجود آورد.

وی در ادامه با اشاره به آسیب های اجتماعی که امروزه گریبان گیر جوانان می شود گفت: یکی از راه های پیشگیری از گسترش این آسیبها جذب جوانان به ورزش در رشته های مختلف می باشد.

زیبایی در پایان باید به ورزش بانوان نیز توجه کافی داشت چراکه در منطقه جرقویه و حتی کشور کمتر به ورزش بانوان اهمیت داده شده است چراکه اگر مادران به ورزش روی اورند به تدریج فرهنگ ورزشی در خانواده ها و بدنبال ان در جامعه گسترش خواهد یافت.

 

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “اولویت قرار دادن احداث استخر شنا در کویر جرقویه/ ورزش بانوان را رونق می بخشم”

 1. حاج ولی گفت:

  سلام
  آقای جمشیدی سال نو مبارک
  مسوولیت و مدیریت اول هم مبارک
  پیشنهادم این است موضوع جوانان را در اولویت قرار دهید بعد ورزش ، ورزش صرف نیاز اولویت دار نیست؛ هم ورزش و هم جوانان. جوانان هم فقط برای ورزش نه همه نیازهای جوانان. اگر سیاست ها از بالا دید حداکثری به ورزش دارند شما به عنوان یک مدیر جوان مسایل و مشکلات جوانان را دغدغه اصلی خود قرار دهید و به سطوح بالا منتقل نمایید.
  موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.