سرویس: غیر تولیدی » نقلی 10:10 - چهارشنبه 28 بهمن 1394

سردار دهقان در دیدار وزیر دفاع روسیه:

دیدار پوتین با رهبر انقلاب فصل نوینی در روابط دو کشور است

وزیر دفاع کشورمان دیدار پوتین با رهبر انقلاب را فصل نوینی در روابط دو کشور دانست و گفت: هرچه از زمان همکاری راهبردی تهران مسکو می‌گذرد بر صحت و درستی مسیر و تصمیمات رهبران دو کشور بیشتر واقف می‌شویم.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در دیدار وزیران دفاع ایران و روسیه که پس از مراسم استقبال رسمی ارتشبد سرگئی شویگو از سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در محل وزارت دفاع روسیه انجام شد، دو طرف با بررسی آخرین تحولات منطقه، درباره نحوه گسترش همه‌جانبه روابط دفاعی و امنیتی و همکاری میان دو کشور، مسایل منطقه‌ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سردار دهقان در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به مسکو و دیدار با همتای روس خود اراده ایران را برای توسعه همکاری‌ها قطعی دانست و روند اجرایی توافقات را مثبت و رو به پیشرفت توصیف کرد.

وزیر دفاع کشورمان دیدار مهم و تاریخی رئیس جمهور روسیه با رهبر معظم انقلاب را نقطه عطف و فصل نوین در روابط میان دو کشور ارزیابی و تصریح کرد: هرچه از زمان همکاری راهبردی تهران مسکو می‌گذرد بر صحت و درستی مسیر و تصمیمات رهبران دو کشور بیشتر واقف می‌شویم.

وی افزود: امروز آثار این همکاری‌ها در سرعت گرفتن روند فروپاشی تروریسم و اضمحلال گروه‌های تکفیری تروریستی را به‌خوبی شاهد هستیم.

در این دیدار ارتشبد شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه نیز با استقبال و خرسندی از سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به روسیه گفت: مناسبات ما در سطحی بالا است و آماده توسعه همکاری‌ها و کمک به حل و فصل سیاسی مسایل، مشکلات و بحران‌های منطقه‌ای هستیم.

وی دیدار سردار دهقان با رئیس جمهور روسیه را بسیار مهم و حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: ما خواهان روابط بلندمدت و راهبردی با تهران هستیم.

وزیر دفاع روسیه تأکید کرد: دو کشور امروز با خطرات و چالش‌های مشترکی روبه‌رو هستند که باید مشترکاً با آنها مقابله کنند و این‌گونه ملاقات‌ها و رایزنی‌ها می‌تواند بسیار تعیین کننده و مؤثر باشد.

ارتشبد شویگو گفت: امیدوارم سفر شما به تحکیم دوستی و تعمیق هرچه بیشتر روابط کمک کند و فصل جدیدی از روابط دفاعی میان دو کشور را رقم بزند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.