سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۱۰:۰۰ - دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان:

آب زاینده‌رود از یکم اسفندماه در رودخانه جاری می‌شود

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان گفت: از یکم اسفندماه آب در بستر رودخانه زاینده‌رود با حجم ۳۲ مترمکعب در ثانیه از سد آبشار برای کشاورزان شرق اصفهان جاری می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق؛ حسین محمدرضایی با اشاره به جاری شدن آب  در بستر رودخانه زاینده‌رود اظهار داشت: از یکم اسفندماه آب در بستر رودخانه زاینده‌رود با حجم ۳۲ مترمکعب در ثانیه از سد آبشار برای کشاورزان شرق اصفهان جاری می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه آب از سد زاینده‌رود در مسیر پرت می‌شود این حجم آب از سد آبشار محاسبه شده که به نفع کشاورزان است.

رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان بیان کرد: این آب تا ۲۰ روز در بستر رودخانه جاری است و پس از آن بسته شده و در فروردین‌ماه مجدداً برای کشاورزان باز می‌شود.

وی گفت: قرار است نوبت بعدی بازگشایی آب ۱۰ فروردین تا نیمه‌های خردادماه باشد، البته اگر میزان بارش‌ها خوب باشد نیاز آبی زیادی در فرودین ماه نداریم و آب دیرتر باز می‌شود اما اگر میزان بارش‌ها مناسب نباشد آب در تاریخ مقرر باز می‌شود.

محمدرضایی خاطرنشان کرد: ۳۲ مترمکعب در ثانیه با تقسیم در ۴ کانال برای کشاورزان منتقل می‌شود و اگر حجم کمتری تعلق یابد قابل تقسیم نیست.

تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.