سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه علیا ۱۵:۰۳ - دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴

جوان انقلابی سال 57 از حسن آباد؛

بصیرت، رمز ماندگاری در قطار انقلاب/ محافل شبانه ای که در حمایت از امام(ره) برپا شد

محمد علی صادقی می گوید: جوانان دیروز به معنای واقعی کلمه شعار هیهات من الذله را سر لوحه کار خود قرار دادند و این انقلاب را به دست امروزی ها سپردند.

به گزارش اصفهان شرق، در این روزها که حال و هوای سال‏های انقلاب را دارد و عطر و بوی شهیدان سرافراز دوران انقلاب و همین طور جنگ تحمیلی فضای شهر را پر کرده، یاد کردن از مردان بی ادعا می تواند تجدید میثاقی باشد با آرمان‏های بلند پایه گذار آن.

در دهه مبارک فجر که یاد آور آن روزهای حماسه ساز اول انقلاب می باشد. باید خاطرات آن زمان را از زبان مردان انقلابی برای جوانان و نوجوان باز گو کنیم و به حفظ این ارزش ها همت گماریم. در همین راستا با جوان انقلابی و اسیر جنگ تحمیلی محمد علی صادقی مصاحبه ای را ترتیب دادیم که به شرح ذیل می باشد.

اصفهان شرق: خود تان را معرفی نمائید؟
محمد علی صادقی عباس متولد ۱۳۳۲ ساکن حسن آباد جرقویه هستم و در دوره انقلاب ۲۵ سال داشتم.

اصفهان شرق: آیا فعالیتی در خصوص شعار نویسی و پخش اعلامیه و جلسات شبانه داشتید؟ چگونه اقدام می کردید؟
با تعدادی از مردم در محافل شبانه تصمیم گیری های لازم انجام می گرفت و بعد از تقسیم وظایف جهت شعار نویسی بر علیه شاه و حمایت از امام خمینی (ره) اقدام می کردیم.

Vater-Mark-21111-420x354
اصفهان شرق: آن زمان ۲۲ بهمن را چگونه دیدید؟
شو و نشاط خاصی در بین مردم بود، بعد اعلام حکومت نظامی توسط بختیار، به دستور امام خمینی (ره) بی اعتنایی به حکومت نظامی اعلام گردید و با این دستور ( مردم حسن آباد ) همگام با مردم سراسر کشور در شب ۲۲ بهمن به پشت بام ها و کوچه ها امدند و ندای الله اکبر سر دادند. امروز نیز مردم با نشاط بیشتری برای زنده نگه داشتن آن روزها حضور پربار پیدا می کنند.

اصفهان شرق: اکنون باید چه کرد تا انقلاب زنده بماند؟
رمز بقای انقلاب از زمان پیروزی تا اکنون بصیرت، استکبار ستیزی، تابع ولی فقیه زمان بودن،‌ ادامه راه انهایی که با نثارجانشان و دادن خونشان انقلاب را نگه داشتند، حفظ ارزشها و حفظ دستاوردهای انقلاب بوده است که اکنون نیز باید با همان شوق و روحیه ی انقلابی انها را ازیاد نبریم و همیشه زنده باشد. قطعا مسئولان نیز باید در این رابطه و گسترش روحیه انقلابی بین جوانان تلاش کنند.

اصفهان شرق: وقتی امام آمد حسن آباد چه شور و نشاطی داشت ؟
درآن روزها بنده در تهران شهر ری بودم و به محض خبر رسیدن ورود امام (ره) به بهشت زهرا رفتم و در انجا بودم تا امام تشرف اوردند ولی دورادور خبر حسن آباد را داشتم. مردم در حسن آباد شور و نشاط خاصی داشتند و با توزیع شیرینی و جارو و اب پاشی کوچه ها به همدیگر خروج دیو سیاه شاه خائن و ورود امام امت و فرشته نجات را تبریک می گفتند. قطعا هیچ گاه یاد امام خمینی(ره) از فکرم بیرون نخواهد رفت زیرا بهترین خاطرات جوانان نسل دوم و اول انقلاب در آن روزها شکل گرفت.

1_siz7TQ-768x256
اصفهان شرق: حضور مردمی در سالهای انقلاب را با امروز مقایسه کنید.
بحمد الله مردم همیشه در همه صحنه ها ( ۲۲ بهمن، روز قدس، ۹ دی، انتخابات و … ) حضور به موقع داشتند. یاد آور می شوم دشمنی دشمن همان دشمنی همیشگی است فقط شکل و روش آن عوض شده است که مردم با بصیرت خود باید با ان مقابله کنند.

اصفهان شرق: چه شعارهایی در اوایل انقلاب سر میدادید؟
مرگ بر شاه – درود بر خمینی – وای به حالت بختیار اگر خمینی دور بیاد – در بهار آزادی جای شهدا خالی – ای شاه خائن آواره گردی خاک وطن راویرانه کردی.

اصفهان شرق: شرکت در انتخابات یک تکلیف است شما مردم را چگونه دعوت به حضور حماسه ساز در انتخابات میکنید ؟
بحمد لله مردم حسن آباد از ابتدای انقلاب تا کنون همیشه در همه انتخابات حضور پر شوری داشتند و انشالله در این انتخابات که از حساسیت بالایی برخوردار است آن هم به دلیل دو انتخابات مهم خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی همه با حضور خود سرنوشت خود را تعیین می کنند و پشتوانه ای محکم برای انقلاب و رهبر فرزانه انقلاب و مشت محکم بر دهان یاوه گویان غرب می زنند. فقط نکته مهم بعد از حضور، انتخاب اصلح می باشد باید فردی را انتخاب کرد که دلسوز انقلاب، به فکر حل مشکلات مردم و چشمش به دست بیگانه نباشد.

1359543569671-768x256

اصفهان شرق: با جوانان چه سخنی دارید ؟
بارها مقام معظم رهبری در بیاناتشان تاکید داشتند که جوانان امروز کمتر از جوانان اوایل انقلاب نیستند و در این فشار و هجمه ی فرهنگی که دشمن برای جوانان ما رقم زده است بارها نیز سر فراز بیرون آمدند و با بصیرت خود نقشه دشمن را خنثی نموده اند. من نیز سخنم این است که جوانان عزیز همان طور که جوانان دیروز که شاید پدران و برادران و یا عموها و یا دایی ها ی شما بودند با خون خود و حضور به موقع در صحنه های نبرد از انقلاب اسلامی دفاع کردند که مبادا بیگانان به این کشور مسلط شوند و به معنای واقعی کلمه شعار هیهات من الذله را سر لوحه کار خود قرار دادند و این انقلاب را به دست شما سپردند، شما نیز با بصیرت خود آن را حفظ نمایند.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.