سرویس: سیاسی » بین الملل 11:00 - چهارشنبه 30 دی 1394

تجربیات ساکنان فرنگ/ حسابهای بانکی که شدیداً کنترل می‌شوند؛

دردسرهای شهروندان هلندی با پول‌های اضافه

از یک طرف داشتن و نگهداری پول نقد بیش از ده هزار یورو جرم بوده و از طرف دیگر بر مبلغی بیش از بیست و سه هزار یورو در حساب بانکی نیز مالیات وضع می گردد! البته این تنها به موجودی یک بانک محدود نمی شود و اگر کل موجودی حساب های فردی در تمام بانک های هلند به بیش از این مقدار (بیست و سه هزار یورو) برسد دولت بلافاصله بر آن مالیات وضع می کند.

به گزارش اصفهان شرق؛ در مجموعه یادداشت های روایت های دست اول از تجربیات زیسته ساکنان فرنگ اینبار به سیستم افتصادی و مالیاتی هلند می پردازیم که به طور مرتب حساب های بانکی افراد را کنترل می نماید تا کوچک ترین فرار مالیاتی اتفاق نیافتد.

sahebnews-463653_429

به گزارش بولتن نیوز، در هلند حساب بانکی افراد برای بررسی درخواست های معافیت های مالیاتی، پرداخت کمک هزینه های اجتماعی یا همان یارانه ها و همچنین مالیاتی که باید توسط افراد پرداخت گردد به طور مرتب کنترل می گردد. برای مثال در سیستم اقتصادی هلند، اگر موجودی حساب بانکی یک نفر، بیش از بیست و سه هزار یورو باشد به این پول سپرده گذاری شده در بانک مالیات تعلق می گیرد!

در کنار این مساله، قانونی در اکثر کشورهای اروپایی مشابه آمریکا و کانادا وضع شده است که حمل و یا نگهداری پول نقد به میزان بیش از ده هزار یورو در منزل و یا هر مکان دیگری جرم بوده و پلیس می تواند آن فرد را بازداشت نموده و پول را ضبط نماید.

sahebnews-463655_287

از یک طرف داشتن و نگهداری پول نقد بیش از ده هزار یورو جرم بوده و از طرف دیگر بر مبلغی بیش از بیست و سه هزار یورو در حساب بانکی نیز مالیات وضع می گردد! البته این تنها به موجودی یک بانک محدود نمی شود و اگر کل موجودی حساب های فردی در تمام بانک های هلند به بیش از این مقدار (بیست و سه هزار یورو) برسد دولت بلافاصله بر آن مالیات وضع می کند. لذا سیستم افتصادی و مالیاتی هلند به طور مرتب حساب های بانکی افراد را کنترل می نماید تا کوچک ترین فرار مالیاتی اتفاق نیافتد.

در بسیاری از بانک های هلند کافی ست که مبلغی خارج از حقوق و مقرری ای که فرد به طور مرتب دریافت می کند به حسابش واریز شود؛ فوراً از طرف بانک با وی تماس گرفته می شود و به صورت حضوری و یا تلفنی از او خواسته می شود که در مورد مبلغ واریز شده به حساب شخصی اش توضیح داده و مدارک مناسبی ارائه نماید که مبادا این پول بدون پرداخت مالیات مقرر، به حساب فرد واریز شده باشد.

sahebnews-463654_552

مشابه این مسایل را از بعضی از مردم آلمان نیز مکرر پرس و جو کرده و شنیده ام که این کنترل ها در این کشور نیز به همین منوال است و در پاره ای موارد سخت گیرانه تر.

حتماً مکرر در خبرها شنیده اید که فلان رئیس جمهور یا نخست وزیر، شهردار و یا مسوول دولتی در فلان کشور به علت فرار مالیاتی و … در طول دوران و یا بعد از مسوولیتش بازداشت و دادگاهی شده است.

اینها برای کنترل حساب های بانکی افراد نه تنها به مردم بلکه در مورد مسوولین شان هم کمترین تساهل و تسامحی انجام نمی دهند و بالعکس شعار «از کجا آورده ای؟» در اروپا و به خصوص اروپای غربی سوالی همیشگی است که همه افراد جامعه باید هر لحظه به سیستم اقتصادی و مالیاتی کشورشان پاسخگو باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.