سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۰۷:۱۷ - چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴

مدیر سازمان تعاونی روستایی استان اصفهان:

زمان خرید تضمینی سیب‌زمینی در استان اصفهان ۱۰ روز دیگر تمدید شد

مدیر سازمان تعاونی روستایی استان اصفهان با بیان اینکه زمان خرید تضمینی سیب‌زمینی ۱۰ روز تمدید شد، گفت: قیمت‌ها براساس مصوبه هیئت وزیران تعیین می‌شود و ما دخالتی نداریم.

به گزارش اصفهان شرق؛ سلیمان میرزایی در جمع خبرنگاران با اشاره به خرید تضمین سیب‌زمینی اظهار داشت: در دستور ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی بند ۴ قید شده که محصول خریداری شده نباید احتیاج به صوت مجدد داشته باشد و گذشته خرید سیب‌زمینی سبب شده که برخی کشاورزان و تولیدکنندگان این احتمال را می‌دهند برای امسال نیز به همین شکل باشد که چنین نیست.

وی افزود: ما تأکید داریم که سیب‌زمینی‌ها از ۴۰ گرم تا ۲۰۰ گرم باشد و حتماً در بسته‌بندی صادرات باشد به لحاظ اینکه ما تجربه امسال برداشت سیب‌زمینی بهاره که ۵۱۳۷ تن به ترکمنستان صادر کردیم نشان داد که قیمت از ۱۵۰ تومان تا ۴۷۰ تومان ارتقا داد و در واقع قیمت تعادلی عرضه و تقاضا تنظیم شد.

مدیر سازمان تعاونی روستایی استان اصفهان بیان کرد: برابر دستورالعمل هیئت وزیران ما مجری هستیم و قیمت تضمین سیب‌زمینی سال ۹۳، ۳ هزار ریال و سال ۹۴، ۳۶۰۰ ریال اکنون برای بهاره ۹۵، ۳۸۸۰ ریال و برای پائیزه ۹۵، ۳۹۸۰ ریال است که در واقع برآورد کارشناسان و بعد نیز مصوبه هیئت وزیران است و ما در تغییر قیمت دخالتی نداریم.

وی گفت: اما به لحاظ اینکه ورود و قصد داریم که سیب‌زمینی‌ها را صادر کنیم که مقدمات آن را فراهم کرده‌ایم وقتی ورود پیدا کردیم و صادرات انجام شد قیمت بالا می‌رود و شرایط بهتر می‌شود.

میرزایی پیرامون تمدید زمان خرید تضمینی این محصول که تا پایان آذرماه اعلام شده بود، تصریح کرد: بین ۱۰ الی ۱۵ روز با هماهنگی وزارتخانه این خرید تضمینی را تمدید می‌کنیم و احتمال ۱۰ روز را در این مورد تضمین می‌کنیم.

منبع:تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.