سرویس: اجتماعی » پزشکی و سلامت ۱۹:۰۳ - دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴

با همکاری شهرداری و اورژانس حسن آباد؛

کارگاه آموزش کمک های اولیه جهت امداد رسانی در حوادث برگزار شد

مسئول کارگاه امداد و نجات گفت: هدف اصلی آموزش کمک های اولیه جلوگیری از مرگ و پیشگیری از پیشرفت ضایعات و صدمات مصدوم می باشد.

عضو شورای اسلامی شهر حسن آباد در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق در خصوص اهداف تشکیل این کارگاه آموزشی گفت: با توجه به وسیع بودن منطقه و ایجاد حوادث مختلف و نجات جان افراد، شهرداری شهر حسن آباد با همکاری اورژانس شهر جهت آموزش کمک های اولیه به افراد علاقمند خصوصا دانشجویان، دهیاران و اعضای شوراها و کاربرد آن در مواقع ضروری اقدام به تشکیل این کارگاه کرد.

در حاشیه این کارگاه محمدی مربی این کلاس و یکی از پرسنل اورژانس شهر حسن آباد اظهار کرد: دانستن کمک های اولیه برای تمام افراد لازم است چراکه حادثه هیچ موقع خبر نمی کند و چه بسا یک کمک بسیار کوچک ممکن است جان یک نفر را نجات دهد.

وی در ادامه هدف اصلی آموزش کمک های اولیه را نجات شخص مصدوم از مرگ و پیشگیری از پیشرفت ضایعات و صدمات پیش از مراجعه به مرکز درمانی یا پزشک عنوان کرد.

محمدی در ادامه به موضوع این کلاس اشاره و افزود: در این کارگاه مباحثی در مورد؛ فشار خون، شکستگی ها، گزیدگی ها، اشکالات تنفسی، آسیب های ورزشی،مسمومیت ها بیان می شود.

شایان ذکر است این کارگاه عصر امروز در سالن اجتماعات دبیرستان شهید منصوری شهر حسن اباد و با حضور 40 نفر از علاقمندان برگزار شد.

DSC06935 DSC06936 DSC06937 DSC07236 DSC07237

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.