سرویس: تولیدی » گزارش میدانی ۱۱:۴۷ - پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴

در ستاد امر به معروف و نهي از منكر بن رود مطرح شد؛

بی تفاوتی، مادر همه منکرات است/ صنعت گردشگری به صورت اسلامی مطرح شود

دبیر ستاد احیاء گفت: منشوری تحت عنوان قوانین ویژه بومگردی یا منطقه گردشگری تدوین شود تا بتوان قدمی مثبت در راه گسترش امر به معروف برداشت.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از ورزنه، اعضای ستاد احیاء در دومین جلسه خود با موضوع فریضه امر به معروف و نهی از منکر به بررسی مصادیق معروف و منکر پرداختند.

بخشدار بن رود با اشاره به اهمیت امر به معروف در جامعه، خواستار همکاری همه دستگاه ها در این رابطه شد.

امام جمعه ورزنه با اشاره به آیه شریفه (کنتم خیرامه تامرون بالمعروف وتنهون عن المنکر) گفت: مدال بهترین امت به کسانی داده می شود که امربه معروف و نهی از منکر کنند و جزء بی تفاوتان جامعه نباشند.

حجت الاسلام شامحمدی با ابراز تاسف از حضور برخی توریست نماها در شهر مذهبی ورزنه و تپه های ماسه ای افزود: تپه های ماسه ای نمایش عظمت الهی بوده و می تواند بهترین دانشگاه خداشناسی باشد اما عده ای که البته انگشت شمار هستند با بی حجابی و هنجارشکنی موجبات ناراحتی قلب مقدس امام زمان علیه السلام و امت اسلامی را فراهم می کنند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص بهره گیری ازصنعت گردشگری اشاره و تصریح کرد: نباید از این ظرفیت خدادادی که میتواند در جهت ارتقاء اقتصادی و فرهنگی شهر موثر باشد استفاده غیر صحیح کرد.

امام جمعه شهر ورزنه از مسئولان شهر درخواست کرد که در خصوص صنعت گردشگری به صورت اسلامی برنامه ریزی جامعی بکنند که البته نقش علما و روحانیت شهر و منطقه در این موضوع از همه مهمتر و موثرتر است.

 بی تفاوتی، مادر همه منکرات است

حجت الاسلام شامحمدی ادامه داد: اگر صد معروف داشته باشیم می توانیم بگوییم یکی از معروف ها امر به معروف و نهی از منکر است و اگر صد منکر داشته باشیم که در مقابل امر به معروف و نهی از منکر قرار بگیرد، باید بگوییم بی تفاوتی مادر همه این منکرات است.

وی بی تفاوتی را یکی از عوامل مهم افزایش منکرات در جامعه دانست و گفت: برای افزایش معروف ها یا تبدیل نشدن معروف ها به منکر ترویج فرهنگ امر به معروف ضروری است.

ریاست ستاد احیای بخش بن رود از حساسیت عمومی و تذکر دادن مردم در جامعه با فرهنگ ترویجی و در قالب های قانونی و اجتماعی شکل گرفته و ترویج امر به معروف در جامعه نیز از این طریق ممکن است.


شیرین ترین شیوه های تعامل اجتماعی

وی با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب که امر به معروف و نهی از منکر را یکی از شیرین ترین و موثرترین شیوه های تعامل اجتماعی می دانند، افزود: ایشان در آغاز سال طی سخنانی در حرم رضوی، پایه و اساس همه حرکت های اجتماعی را امر به معروف و نهی از منکر معرفی کردند.

امام جمعه شهر ورزنه افزود: یکی از راه های کاهش منکرهای اجتماعی و فرهنگی و همچنن افزایش معروف های اجتماعی را تلاش بیشتر برای ترویج فرهنگ امر به معروف دانست.

وی تپه های ماسه ای شهر را تجلی گاه قدرت الهی توصیف و اظهار کرد: بایستی شرایطی فراهم شود که ارزش های مردم شهر به ضد ارزش تبدیل نشود و ورود گردشگران موجب اعتلای فرهنگ جامعه شود نه رکود ان.


جابر عضو شورای اسلامی شهر نیز ساماندهی اشخاصانی که به صورت آزاد در روزهای تعطیل به گردشگران خدمات رسانی میکنند را خواستار و افزود: این افراد نیز ضمن سازماندهی از حمایت ارگان و یا شخصی که تصدی امور تپه های ماسه ای را بر عهده خواهد گرفت برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه کارهایی که قرار است در ستاد انجام شود باید به گونه ای باشد که به سرمایه گذار این بخش ضرری وارد نسازد.


سروان محسنی فرمانده حوزه ۶ امام جعفرصادق (ع) نیز پتانسیل های شهر ورزنه را برای جذب گردشگر بسیار ایده آل توصیف کرد و اذعان داشت تصدی امور میبایستی بر عهده ی یکی از ارگان ها باشد و نظارت بر امور گردشگر جدی شمرده شود.

باقری ضمن تقدیر و تشکر از بخشدار پرتلاش و امام جمعه به خاطر اهتمام ویژه در برگزاری جلسات امر به معروف از جریانی تحت عنوان جریان زیر پوستی در جامعه یاد کرد و افزود: اگر این واجب رخت بربسته و فراموش شده احیا نشود در آینده ای نه چندان دور ارزشهای جامعه ایده ال مان از دست خواهد رفت.

وی فرهنگ سازی و نفوذ روحانیت را در اذهان عمومی ویژه دانست و نقش علمای شهر را در این رابطه بی بدیل خواند.

وی به نقل از فرماندهی سپاه امام علی عنوان کرد: سپاه و بسیج به هیچ وجه مخالف صنعت گردشگری نبوده اند و در حد توان خود نیز در راستای ترویج گردشگری سالم و اسلامی و همچنین کمک به سرمایه گذاران و بومگردان در ورزنه کمک خواهند کرد چرا که ورزنه واین پتانسیل ها خود بیانگر قدرت و عظمت خداوند است.

باقری با بیان طرحی مطلوب در خصوص بومگردی گفت: در صورت صلاحدید اعضای ستاد،ضمن اینکه منشوری تحت عنوان قوانین ویژه بومگردی یا منطقه گردشگری تدوین مینمایند در اختیار همگان نیز قرار دهند.

وی از اینکه تصدی امور بر عهده ی یک سازمان یا نهادی خاص باشد نیز حمایت و افزود: علاوه بر این امر فضای فرهنگی شهر و ورودی تپه های ماسه ای نیز به فضایی تاثیر گذار و ایده آل تغییر یابد.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.