سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۴:۲۵ - سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲

مشروح/ آیت‌الله مهدوی کنی در چهاردهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری:

رئیس‌جمهور باید مطالبات همه مردم را پاسخگو باشد

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تبریک به روحانی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: همانگونه که خود رئیس‌جمهور هم گفت وی رئیس‌جمهور همه مردم است و باید خیرش به همه برسد و طبق قانون و مقررات مطالبات همه مردم را پاسخگو باشد.

به گزارش اصفهان شرق، آیت‌آلله محمد‌رضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری که در مراسم افتتاحیه چهاردهمین اجلاسه خبرگان رهبری سخن می‌گفت با اشاره به ایام سالگردشهادت شهیدان رجایی و باهنر و شهید دستجردی و حضور پیکر ۶ شهید گمنام در جلسه خبرگان رهبری گفت: شهدایی که امروز ما در محضرشان هستیم و جلسه ما معطر به عطر آنها است شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی هستند که باید الهام‌بخش ما باشند.

وی با بیان اینکه شهدا برای همه مردم الهام‌بخش هستند گفت: اگر امروز ما در این مجلس هستیم و این مجلس را داریم اثری از اثار شهدای دفاع مقدس. شهدا برای دفاع از نظام اسلامی و دستاوردهای انقلاب جانشان را دادند و امروز ما نباید در حوزه‌های علمیه، مجالس و نهادهای مختلف شهدا را فراموش کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری حرکت در مسیر شهدا را استقامت در مقابل مشکلات دانست و با بیان اینکه شهدا وظایفشان را انجام داده‌اند گفت: امروز ما هستیم که باید به تعهدمان عمل کنیم و تعهدی که به انقلاب و شهدا داریم را ادا کنیم.

مهدوی‌کنی با اشاره به انفجار دفتر نخست‌وزیری تصریح کرد: در حادثه نخست‌وزیری قرار بود من هم آنجا باشم اما به جلسه نرسیدم.

وی افزود: برای رفتن به جلسه نخست‌وزیری باید ساعت ۹ حرکت می‌کردیم که بنده ساعت ۹:۳۵دقیقه از خواب غفلت بیدار شدم و وقتی سوار ماشین شدم در حال حرکت بودیم که از طریق صدای بی سیم شنیدم در دفتر نخست‌وزیری بمب‌گذاری شده است؛ آنها به من نگفتند که رجایی و باهنر شهید شده‌اند که برادران را به بیمارستان برده‌اند.

رئیس مجلس خبرگان رهبیر با بیان اینکه بعد از حادثه انفجار در دفتر نخست‌وزیری، این امام بود که به همه امید و دلداری می‌داد گفت: امام همچون کوهی استوار در مقابل حادثه ایستادند و افراد را جایگزین کردند.

وی با بیان اینکه نباید امام و شهدا را فراموش کنیم چرا که ما هر چه داریم از شهدا است یکی از خصوصیات مرحوم شهید رجایی اعتقاد راسخ به روحانیت بود با اینکه بنده در آن زمان وزیر کشور و یا نخست‌وزیر بودم ایشان هنگام مسافرت‌ها هیچگاه جلوتر از بنده حرکت نمی‌کردند می‌گفت شما روحانی هستید.

وی در ادامه سخنان خود به انتخابات اخیر ریاست‌‌جمهوری اشاره کرد و گفت: انتخابات خوبی برای ریاست‌جمهوری که یکی از ارکان انقلاب است برگزار شد و مردم نیز با شعور در انتخابات شرکت کرده‌اند و در نهایت جناب آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شدند.

مهدوی‌کنی با تبریک مجدد به رئیس‌جمهور یازدهم گفت: تبریک بنده به اقای روحانی سه معنا دارد؛ تهیت، دعا و مطالبه.

وی افزود: تهیت همان مبارک باد و شاد باش تشریفاتی است که ما به ایشان تبریک می‌گوییم دعا هم می‌کنیم تا ایشان بتواند موفق باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه از خدا می‌خواهیم که به رئیس‌جمهور ملت ایران خیر کثیر عنایت کند گفت: پیام ما این است که انشاء‌الله خیر ایشان به ملت و نظام خیر عام باشد و در واقع خیرشان برای همه ملت باشد.

آیت‌الله مهدوی کنی با اشاره به اظهارات روحانی بعد از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری مبنی بر اینکه او رئیس‌جمهور همه ملت ایران است، اظهار داشت: همانطور که ایشان گفتند اقای روحانی رئیس‌جمهور همه است گرچه ممکن است ما به ایشان رأی نداده باشیم اما ایشان رئیس‌جمهور همه ما است لذا به جناب آقای روحانی تبریک می‌گوییم و برایشان دعا می‌کنیم که انشاء‌الله مبارکشان باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری مطالبه و تقاضا را سومین معنای تبریکش به روحانی توصیه کرد و گفت: مصادقی که در قرآن کریم برای مبارک آمده است مختلف است و ما به این معنا به ایشان تبریک می‌گوییم که مطالبه و تقاضا داریم.

وی با بیان اینکه امام و مقام معظم رهبری در مراسمات تنفیذ گفته است که تنفیذ مطلق نیست، گفت: تقاضای ما هم مشروط است به شرطها و شروط‌ها؛ کسی که رئیس جمهور می‌شود باید مشکلات را تحمل کند بتواند موفق باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه با ابراز امیدواری از اینکه همه بتوانند راه امام و رهبری راه ترسیم شده امام و راهبری را به خوبی طی کنند گفت: همه باید برای صیانت از حوزه رهبری عمل کنند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.