سرویس: تولیدی » خبر پوششی ۲۲:۰۰ - سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴

انجمن شعر و ادب باران بخش جلگه برگزار کرد؛

شب شعر آیینی«عاشورایی» در هرند

آیین شب شعر عاشورایی با حضور گسترده دوستداران هنر شعر و شاعران استان اصفهان در دارالقرآن الکریم آموزش و پرورش منطقه جلگه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از هرند؛ مراسم شب شعر آیینی «عاشورایی» با حضور شعرای برجسته آیینی استان و جمعی از شاعران شرق اصفهان در محل دارالقرآن الکریم آموزش و پرورش منطقه جلگه برگزار شد.

شب شعر آیینی «عاشورایی» به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و با هدف وصف و منقبت امام حسین (ع) و یاران با وفایش به همت انجمن شعر و ادب باران بخش جلگه با همکاری روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر هرند و مرکز دارالقرآن الکریم آموزش و پرورش منطقه جلگه و با حضور شعرای برجسته آیینی استان و جمعی از شاعران شرق اصفهان برگزار شد.

در این مراسم شاعران، شعرهای خود را در وصف عاشورا و اهل بیت(ع) در قالب های مثنوی، غزل، رباعی و دوبیتی با محتوا و زیبا خواندند.

شعر آیینی با محتوا و مضامین دینی و ایمانی یکی از شعرهایی است که می تواند حادثه کربلا را ماندگار و زنده نگه دارد. ماندگاری حادثه کربلا علت های مختلفی دارد که آموزش های عملی و گفتاری از ناحیه ائمه اطهار(ع) پس از این حماسه تاریخی یکی از رموز پایداری آن است.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.