سرویس: دین و اندیشه » روحانیت ۲۱:۵۱ - سه شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴

کارشناس مسائل دینی:

عمل به موقع در زمان خطر نشان از بصیرت در دین است

حجت الاسلام علی اکبر محمدی گفت: زمانی که منکری در سطوح بالای جامعه ای صورت گیرد، اثر تخریبی بالاتری را دارد.

کارشناس مسائل دینی در گفتگو با اصفهان شرق در حاشیه همایش مداحان شرق اصفهان با اشاره به بروز برخی مسائل ضد ارزشی و دینی و ضرورت امر به معروف در این رابطه گفت: هر چه از قیام امام حسین(ع) فاصله بگیریم، معنا و مفهومش فاصله گرفتن از امر به معروف و نهی از منکر است زیرا لازمه قیام آن حضرت را این قضیه تشکیل می دهد.

حجت الاسلام علی اکبر محمدی نیاز جامعه را پرداختن به امر به معروف عنوان و اظهار کرد: امام حسین(ع) درصدد اجرای این امر در سطح کلان بود زیرا شخصیت عظیمی همانند سالار شهیدان توان انجام آن را دارد ولیکن هر یک از افراد جامعه باید در اجرای صحیح این امر سهیم باشند تا به فراموشی سپرده نشود.

وی انجام این فریضه را از جانب مسئولان رده بالای جامعه تا عوام عنوان کرد و افزود: هر خیری که از نظام و دولت آغاز می شود به زیردستان و طبقات دیگر جامعه سرایت می کند و اگر شری رخ دهد به همین شکل از رده های بالای جامعه به پایین خواهد رسید، پس در این صورت مسئولان ارشد باید به فکر تحقق فرضیه امر به معروف در جامعه اسلامی باشند.

کارشناس ارشد مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان این مطلب که اگر در جامعه نسبت به دعوت مردم به معروفات و نهی منکر بی تفاوت شویم، عواقب سختی دامنگیرمان می شود، گفت: مسئولان در سطوح بالای مدیریت باید قوانین عملیاتی را برای انجام امر به معروف در جامعه وضع کنند و مسلما این خواسته اکثر مردم است.

حجت الاسلام محمدی تاکید کرد: زمانی که منکری در سطوح بالای جامعه ای صورت گیرد، اثر تخریبی بالاتری را دارد و این نکته را باید مد نظر قرار داد که همه برای جلوگیری از منکرات و توسعه آن در بین مردم تلاش کنیم.

وی در بخش دیگر گفتگو با توجه به ایام آخر سفر و برپایی خیمه های حسینی از مداحان خواست تا هنر مداحی خود را برای جذب قشر جوان با محتوای دینی و مورد تایید قرار دهند تا برخی بدعت ها با مطالب و حرکات نامناسب در بین مردم رواج پیدا نکند.

این کارشناس مسائل دینی تشخص و به موقع عمل کردن را یکی از عوامل داشتن بصیرت عنوان و خاطرنشان کرد: وظیفه همه ما عمل به موقع پشت سر ولی فقیه است و اگر شیعه واقعی امام حسین(ع) به موقع خطر را تشخیص دهد و موضع گیری مناسبی داشته باشد ناشی از بصیرت در دین است.

 

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.