سرویس: دسته‌بندی نشده 17:22 - چهارشنبه 04 آذر 1394

فرمانده موفق بسیج کارگری شرق اصفهان:

لحظات شیرین زندگی ام در بسیج سپری شد/ آرزویم عملی کردن خواسته رهبرم در اقتصاد مقاومتی است

مصطفی شفیع زاده گفت: در راستای عملی کردن فرمایش گهربار رهبر انقلاب برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی تلاش می کنم.

به گزارش اصفهان شرق، بسیج ثمره شیرین انقلاب اسلامی و حرکتی فعال برا پیش برد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی را در همه زمان ها به نمایش گذاشته است و می طلبد تا رسانه ها با غنیمت دانستن این ایام، در گسترش اهداف مخلاصانه بسیجیان مناطق حرکت کنند.

بسیج توانمندی های تحسین برانگیز و عظیمی را به نمایش گذاشته است و مایه افتخار و سربلندی اسلام و انقلاب و کشور شده است تا جایی که گاهی برای گفتگو با بسیجی توانمند شرق اصفهان، فرصت ها کمی محدود به هفته بسیج می شود زیرا کار و تلاش فرصت مصاحبه را از برخی فرماندهان بسیجی فعال آن هم در حیطه کارگری میگیرد.

مصطفی شفیع زاده فرمانده بسیجی 30 ساله پایگاه مقاومت بسیج کارگری شهید خرازی در منطقه جرقویه سفلی که امسال به همت همه بسیجیان پایگاهش عنوان موفق ترین رده سازمان بسیج مستضعفین درجشنواره مالک اشتر بسیج را کسب کرده است.

از مهرماه سال 1391 با همت جمعی از بسیجیان و کمک شایان هیئت مدیره کارخانه، پایگاه بسیج شهید خرازی جهت ارتقاء سطح ایمان، وجدان کاری، نظارت درونی، ماموریت فرهنگی و…. تحت نظر بسیج ادارت، کارخانجات واصناف شرق اصفهان تاسیس و راه اندازی شد.

شفیع زاده بسیج کارگری را بازوی کمکی قوی و عصای دست مدیران عامل در جهت پیشبرد تولید و صیانت از آن در بهبود شرایط اقتصادی دانست.

از چه سالی عضو بسج شده اید؟

از 14 سالگی عضو سازمان بسیج مستضعفین شده ام. سال 76 بعنوان مدیر فرهنگی پایگاه محلی، سال87 بعنوان جانشین فرماه پایگاه دانش آموزی، سال82 مدیر آموزش پایگاه بسیج دانشجویی، سال86 بعنوان مدیر نیروی انسانی گردان 206 عاشورا و سال 91 بعنوان فرمانده پایگاه بسیج کارگری شهید خرازی منصوب شده ام.

چرا بسیج؟

با عنایت به اساسنامه بسیج مستضعفین که بسیج نهادی است تحت فرماندهی مقام معظم رهبری که هدف آن نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا، گسترش حاکمیت قانون خدا در جهان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تقویت کامل بنیه دفاعی از طریق همکاری با سایر نیروهای مسلح و همچنین کمک به مردم هنگام بروز حوادث غیر مترقبه می باشد.

با توجه به تعاریف گفته شده قطعا وجود بسیج برای حفظ و ارتقای اهداف انقلاب امر ضروری بنظر می رسد، لذا اینجانب از دوران کودکی در مساجد حضور داشته و با پایگاه بسیج محلی همکاری داشته ام و بسیار علاقمند بودم و بیشتر وقت خود را در پایگاه در کنار دوستانم بودم.

 

چه فعالیت هایی در این پایگاه بسیج انجام و موجب برگزیده شدن شما در جشنواره مالک اشتر شد؟

به برخی از فعالیت ها اشاره می کنم:

برپایی حلقه های صالحین و کیفی سازی آن، دیدار با خانواده های شهدا، راه اندازی گروه بسیج خواهران، برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی کار وکارگر، روز زن، روز پدر و برگزاری مراسم های دیگر به مناسبت های مختلف

برپایی ایستگاه پزشکی در کارخانه با همکاری سازمان بسیج پزشکی استان

برگزاری همایش جنگ نرم و تحکیم بنیاد خانواده و شناسایی آسیب های ماهواره با سخنرانی عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان

برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص مبارزه با مواد مخدر

راه اندازی صندوق قرض الحسنه بنام آقا امام رضا با همت هیئت مدیره شرکت و اعطای تسهیلات وام جهت امر ازدواج، تهیه جهیزیه وبچه دار شدن پیرو فرمایشان امام خامنه ای (مدظله العالی) درخصوص سیاست های رشد جمعیتی

برگزاری نمازجماعت در سطوح کارخانه بصورت مستمر

ایجاد مشاوره در ابعاد مختلف به کارکنان

رسیدگی به امورات رفاهی بسیجیان (صدورکارت استخر ،مشهد مقدس، بیمه تکمیلی بسیج، کارت بشیر سلامت و…..

توزیع کتاب رساله توضیح المسائل میان بسیجیان

عضو بسیج کارگری هستید و قطعا می طلبد در خصوص اقتصاد مقاومتی فعال تر حضور یابید، کمی از برنامه های خود در این حیطه توضیح دهید؟

برپایی همایش اقتصاد مقاومتی در سطح استانی با همت و همکاری مدیران شرکت و ارگانها، کمک شایان در برنامه های اقتصاد مقاومتی از جمله مواردی بود که همیشه به دنبال تحقق آن و عملی کردن خواسته امام خامنه ای مدظله العالی بودم.

خاطره شیرین دوران خدمت در بسیج را ذکر کنید؟

روز جهانی کار و کارگر مصادف با 9/2/1394 به دیدار حضرت امام خامنه ای مدظله العالی رفتیم و قطعا این لحظه برایم بهترین لحظه عمرم محسوب می شود. برای دیدن آقا آن چنان هیجان داشتم که آرزو می کردم بال پریدن پیدا کنم و در کنار امام بنشینم و دست حضرت را بوسه زنم.

گریه در دیدار امام امانم نمی داد و حتی آن اشک ها را با هیچ چیز عوض نمی کنم زیرا در دیدن روی ماه امام خامنه ای بر گونه ام جاری شد.

خانواده همراه لحظات شیرین شما در کار بسیج بوده اند؟

پدرم جانباز جنگ تحمیلی بود و از ابتدا حس کار در سنگر رضای خدا را به ما آموخت و در این مسیر همه خانواده مشوق من در این راه بودند. از خدا می خواهم تا اخرین لحظات عمرم بسیجی بمانم و در حرکت پشت سر ولایت فقیه جان دهم.

سخن آخرتان؛

ترویج تفکر ولایی بودن در میان کارکنان که شاخص اصلی تفکر بسیجی است باید روز به روز رشد کند و همه با حرکت در مسیر اعتلای فرهنگ قدم بردارند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.