سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۱:۱۱ - چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴

استاندار اصفهان:

120 هزار زائر اصفهانی از سراسر استان عازم کشور عراق می‌شوند

استاندار اصفهان گفت: 120 هزار زائر از سراسر استان اصفهان در قالب‌های مشخص عازم کشور عراق برای شرکت در مراسم اربیعن حسینی می‌شوند.

به گزارش اصفهان شرق؛ رسول زرگرپور در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان، اظهار داشت: این ستاد وظیفه دارد که حدود 120 هزار زائر این استان را با نظم، انضباط و در قالب مشخص تا مرزهای کشور عراق هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت زائرین بعد از مرزهای عراق با ستاد کشوری اربعین است، افزود: در این راستا مباحث امنیتی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد چراکه دشمنان تلاش فوق‌العاده دارند تا بتوانند به هر شکل ممکن ناامنی ایجاد کنند.

استاندار اصفهان به حمل‌ونقل زائران اشاره کرد و گفت: تسهیل در امر اسکان، پذیرایی و تغذیه و همچنین بهداشت و درمان زائران از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به لزوم اطلاع‌رسانی به زائران تأکید کرد و افزود: همه این مراحل تا مرز و پس از بازگشت زائرین از مرز به استان باید با دقت پیگیری شود.

زرگرپور به دایر شدن موکب‌هایی توسط برخی از ارگان‌ها در فاصله بین نجف تا کربلا اشاره کرد و تصریح کرد: باید در این موکب‌ها به مباحث فرهنگی نیز توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان نیز در این جلسه با تشکر از همه کمیته‌ها و به‌ویژه استاندار و مجموعه استانداری اصفهان گفت: تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد حمل‌ونقل زائرین به‌ویژه در بازگشت و مسائل امنیتی را از دغدغه‌های اصلی خود برشمرد و اظهار کرد: در موضوع حمل‌ونقل کمیته‌ها و مسئولان باید از تجربه‌ سال‌های گذشته استفاده کنند و تلاش نمایند که مشکلات سال‌های گذشته ایجاد نشود.

وی با تأکید بر اینکه موضوع بهداشت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: زائرین باید بااطلاع رسانی دقیق و هدفمند نیازها و نیازمندی‌های خود را بدانند و خودشان درصدد تأمین این نیازمندی‌ها باشند.

امام‌جمعه اصفهان امنیت زائرین را مهم برشمرد و گفت: دشمنان در تلاش برای برهم زدن امنیت این مراسم هستند.

وی با تأکید بر اینکه باید یکی از پایانه‌های مرزی به‌صورت دائمی توسط استان اصفهان ساخته شود، افزود: این مکان باید مجهز به مسجد بزرگ،‌ وسایل گرمایشی و سرمایشی خوب، ‌درمانگاه و سرویس‌های مجهز باشد.

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.