سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه علیا 16:42 - دوشنبه 25 آبان 1394

مسئول راهیان نور جرقویه علیا:

حفظ ارزش های شهدا هدف مقدس در اعزام دانش آموزان به راهیان نور است

حسن صادقی امروز در حاشیه اعزام دانش آموزان به راهیان نور گفت: دانش آموزان و نسل امروزی باید با فرهنگ شهادت، ایثار و دفاع مقدس آشنا شوند و این مسیر باید همواره زنده باشد.

مسئول راهیان نور جرقویه علیا در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق با اشاره به اهداف این سفر معنوی گفت: حفظ روحیه ایثار و شهادت هدفی ارزشمند در رابطه با اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور است و مسئولان مربوطه باید این مساله را مورد توجه جدی خود قرار دهند.

حسن صادقی آگاهی بخشی به نسل امروز را مصداق بارز زنده نگه داشتن یاد شهدا عنوان و اظهار کرد: جوانان بسیاری در دفاع هشت ساله ملت ایران در برابر رژیم بعثی عراق حضوری داوطلبانه به هم رساندند و به زیبایی در مسیر رسیدن به اهداف مقدسان قدم برداشتند تا امنیت امروز کشور را به نسل چهارم انقلاب هدیه دهند و در این خصوص باید فرهنگ شهادت برای همیشه تاریخ در اذهان ملت جاودان بماند.

وی اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان را از دیگر اهدافی ذکر کرد که باید از حرف به عمل در همه زمینه ها محقق شود.

مسئول راهیان نور تصریح کرد: نسل جديد تشنه معرفت و شناخت جنگ و دلاورمردي رزمندگانی است كه از تمام علاقه مندی های دنيا بريدند و براي حفظ نظام و ارزش‌هاي اسلامي از خودگذشتند.

وی در پایان با اشاره به اینکه نگاه نسل جوان به شهید و شهادت بسیار پر رنگ است، خاطر نشان کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور می تواند نوع نگاه جوانان و نسل سوم انقلاب به موضوع شهادت و ایثار را به کلی تغییر داده و پل ارتباطی میان حماسه دفاع مقدس و جوانان باشد.

گفتنی است، هر ساله تعدادی از دانش اموزان منطقه جرقویه علیا تحت عنوان اردوی راهیان نور به مناطق جنوب کشور اعزام می شوند و امسال نیز دانش آموزان حسن آبادی در این اردوی معنوی شرکت کردند.

شایان ذکر است تعداد ۴۰ نفر از دانش آموزان دختر از دبیرستان نوردانش شهر حسن آباد و دبیرستان محمد یاوری رامشه با یک دستگاه اتوبوس به اردوگاه شهید باکری اعزام شدند.

DSC06668 DSC06672 DSC06674 DSC06675 DSC06677

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.