سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۲:۱۶ - دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴

پروژه نفوذ آمریکا به ایران؛

نفوذ افسران و دیپلمات‌های آمریکایی به ایران به بهانه یادگیری زبان فارسی

آمریکا امید دارد که در پسا برجام به روابط دیپلماتیک رسمی با ایران دست یابند و در پی آن دانشجویان آمریکایی را برای تحصیل عازم ایران کند؛ دانشجویانی که عامل نفوذ به کشور عزیزمان خواهند بود.

به گزارش اصفهان شرق؛خبرگزاری بازفید نیوز نوشت: دولت آمریکا دانش‌آموزانی که قصد یادگیری زبان فارسی دارند را بورسیه می‌کند، اما به جای فرستادن آن‌ها به ایران، تاجیکستان را مقصد قرار می‌دهد.

در فصل پاییز، آمریکا هفت دانشجوی لیسانس و فوق‌لیسانس از دانشجویان افسری تا دیپلمات‌ها را برای یادگیری زبان فارسی، زبان بومی ایران، بورسیه کرد، اما یک مسئله وجود دارد: آمریکا نمی‌تواند دانشجویانی که با مسائل نظامی و دولتی ارتباط دارند را برای تحصیل به ایران بفرستد. علی‌رغم توافق هسته‌ای، این دو رقیب هنوز روابط دیپلماتیک رسمی ندارند. بنابراین، دولت ایالات آمریکا، دانشجویان آمریکایی را به هزاران کیلومتر دورتر از ایران، به دوشنبه پایتخت تاجیکستان می‌فرستد.

اگرچه این مسئله عجیب به نظر می‌رسد اما بهترین راه ممکن برای پیشبرد منافع آمریکا و کارشناسان آمریکایی در جمهوری اسلامی ایران و منطقه، همین راه است. شاید برای دیگران سرمایه‌گذاری آمریکا برای شناخت ایران مسخره به نظر برسد اما این شیطان بزرگ به دنبال یافتن راه‌های نفوذ در میهن اسلامی ایران است.

آکادمی نظامی وست پوینت اولین گروه از افسران خود را برای یادگیری زبان فارسی به دوشنبه اعزام کرده است. اعزام دانشجویان آمریکایی به کشورهای دیگر برای تحصیل و در کنار آن برای تقویت منافع آمریکا خواهد بود، به همین دلیل است که اعزام دانشجویان با روابط دولتی و نظامی از سوی آمریکا به دیگر کشورها شروع شده است. آمریکایی‌ها با توافق هسته‌ای می‌خواهند خود را به ایران نزدیک کنند و تحصیل در کشورمان برای آن‌ها پروژه نفوذ در جمهوری اسلامی ایران را تحقق خواهد بخشید.

دانشجویانی که برای یادگیری زبان فارسی به تاجیکستان رفته‌اند، این مکان را پنجره‌ای به سوی افغانستان و آسیای میانه نیز می‌دانند.

آمریکا امید دارد که در پسا برجام به روابط دیپلماتیک رسمی با ایران دست یابند و در پی آن دانشجویان آمریکایی را برای تحصیل عازم ایران کند؛ دانشجویانی که عامل نفوذ به کشور عزیزمان خواهند بود. پروژه نفوذ آمریکا به جمهوری اسلامی ایران که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تأکید بسیار دارند باید همیشه در ذهن ما باشد تا از هر گونه پیشروی استکبار جهانی جلوگیری شود.

منبع:راه دانا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.