سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۰۹:۰۹ - پنج شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴

طلب گندم کاران تا هفته آینده پرداخت می شود؛

پرداخت ۹۷ درصد مطالبات گندمکاران استان اصفهان

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان از پرداخت ۹۷ درصدی مطالبات گندمکاران این استان خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق؛ اگرچه هنوز فصل خرید گندم تمام نشده و در برخی مراکز استان های سردسیر خرید انجام می شود، اما دولت درصدد است تا تمام بهای گندم ها را همزمان با پایان عملیات خرید به کشاورزان پرداخت کند.
سخنگوی خرید تضمینی گندم گفت: تمام مطالبات گندمکاران حداکثر تا یک هفته آینده توسط شرکت بازرگانی دولتی تأمین اعتبار و پرداخت می شود.
حشمت الله نظری عضو هیأت مدیره و سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی با بیان اینکه کل بهای خرید  تضمینی گندم حدود ۹۴ هزار میلیارد ریال است٬ اظهار داشت: ۹۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از بهای خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است.
وی افزود: ۱۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان باقی مانده که پیش بینی می شود حداکثر در مدت یک هفته تأمین اعتبار و بهای گندم تضمینی خریداری شده توسط شرکت بازرگانی  دولتی پرداخت شود.
سخنگوی خرید تضمینی گندم بیان داشت: کل گندم خریداری شده به نرخ تضمینی در سال زراعی ۹۳-۹۴ رقم ۸ میلیون و ۶۸ هزار تن بود.
تنها سه درصد مطالبات گندم کاران پرداخت نشده است
در این راستا مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان در زمینه تولید گندم از استان های برتر کشور است، اظهار داشت: از مجموع ۲ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال بهای گندم خریداری شده از کشاورزان استان اصفهان ۲ هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
محمد زارع با بیان اینکه تنها سه درصد طلب کشاورزان استان اصفهان پرداخت نشده است، افزود: این درصد باقی مانده مطالبات نیز در روزهای آینده پرداخت می شود.
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان میزان گندم تولیدی امسال در استان را ۲۳۵ هزار تن اعلام کرد و بیان داشت: از این میزان ۱۹۲ هزار تن به قیمت تضمینی از گندمکاران خریداری شده است.
وی قیمت پایانه خرید گندم را یک هزار و ۱۵۵ تومان اعلام کرد و افزود: تولید گندم در استان اصفهان امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
رشد ۲۰۰ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز با اشاره به رشد ۲۰۰ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری، گفت: در سال زراعی ۹۳ بالغ بر ۳۰۲ هزارتن گندم آبی و دیم در اصفهان برداشت شده که ۱۷۵ هزار تن آن را خرید تضمینی کرده‌ایم که در قیاس با سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد در خرید تضمینی این محصول ثبت شده است.
اصغر محسن‌زاده کرمانی تشکیل تشکل گندم‌کاران استان را نیز اتفاقی با ارزش برای کشاورزی استان عنوان کرد و افزود: در این تشکل در آینده می‌توان از تجارب سایر کشاورزان برای بهبود کشت بهره جست و با افزایش آموزش‌ها، بهره‌وری را افزایش داد..
وی تصریح کرد: ۱۸۲ هزار تن جو نیز امسال در استان تولید شده که ۳۱ هزار تن آن خرید تضمینی شد و بقیه به دلیل ثبات حاصل از خرید تضمینی دولت به قیمت بالاتر توسط بخش خصوصی خریداری شد.

منبع:ایمنا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.