سرویس: اخبار شهرستان ۰۶:۰۰ - یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴

معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان خبر داد:

آب زاینده رود از اواسط آبان ماه جاری می شود

معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه هنوز وزارت نیرو جلسه ای برای زاینده رود برگزار نکرده است، گفت: قرار است آب زاینده رود اواسط آبان ماه برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان جاری شود.

به گزارش اصفهان شرق؛ علی بصیرپور در خصوص زمان بازگشایی آب زاینده رود، اظهار داشت: پیش بینی شده در اوسط آبان ماه آب برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان، بازگشایی شود.
وی با بیان اینکه مقرر شده در تهران جلسه ای در خصوص وضعیت زاینده رود برگزار شود و جزئیات برنامه بازگشایی آب تصویب شود، افزود: بلافاصله بعد از این جلسه، کمیته پنج نفره زاینده رود در اصفهان برای اعلام زمان دقیق بازگشایی و مدت جاری بودن آب تشکیل می شود.
به گفته معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان، طی دو هفته آینده در وزارت نیرو جلسه ای برای تعیین تکلیف زاینده رود برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه حدود یک ماه آب برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان جاری خواهد بود، تصریح کرد: در برنامه های گذشته حدود ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب از سد زاینده رود برای کشت پاییزه رهاسازی می شد که بخشی از این آب در مسیر به هدر می رفت. با این وجود پیش بینی می شود در سال جاری همین میزان آب برای کشاورزان جاری شود.

منبع:ایمنا

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.