سرویس: اجتماعی ۱۱:۵۳ - دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲

قافله ی عزاداری امام صادق(ع) در شرق اصفهان

مراسم عزاداری و مدیحه سرایی به مناسبت شهادت امام ششم بنیانگذار مذهب شیعه دراکثرمناطق شرق اصفهان با حضور عاشقان اهل بیت برگزار شد.

به گزارش اصفهان شرق: به رسم هر سال در روز شهادت رییس مکتب شیعه قافله عزاداری با حضور انبوه مردم شرق اصفهان برگزار می شود.

حسن آباد در شب شهادت

ویژه مراسم شهادت در مسجد جامع و مسجد امام خمینی شهر حسن آباد با حضور مداحان اهل بیت، روحانیون و مردم ولایتی برگزار شد .
محمد علی صادقی در مسجد جامع این شهربه نوحه سرایی در فراق رییس مکتب اهل بیت پرداخت ودر پایان مراسم روضه خوانی  در وصف امام صادق خوانده شد.در مسجد امام خمینی حجه الاسلام حاج شیخ علی منصوری مباحثی شیوااز زندگی آن امام همام  ایراد کرد.
DSC01104
منطقه براآن جنوبی -جار

قافله عزاداری امام جعفر صادق (ع) با حضور بیش از ۱۰۰۰نفر از مردم ولایتمدار براآن جنوبی از سه راهی کبوتر آباد به طرف مهدیه جار به راه افتاد.در این مراسم دسته جات عزاداری با در دست گرفتن علم و زنجیر زنی خود را برای حضور در عزاخانه ی امام صادق آماده کردند. در طول مسیر با دادن نذری از این قافله پذیرایی به عمل آمد. در ادامه این قافله به مهدیه رفته و حجت الاسلام انصاری در باب فضایل امام وثواب عزاداری برای اهل بیت سخنرانی کرد. در پایان این مراسم بعد از نماز ظهر و عصر به قید قرعه به شرکت کنندگان در قافله بلیط سفرزیارتی مشهد مقدس اهدا شد.

SAM_0953 SAM_0965 SAM_0982 SAM_0992

هرند

قافله ی عزاداری امام جعفر صادق (ع) در شهر هرند با حضور پرچمداران امام صادق از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه از چهار راه بانک صادرات آغاز شد.

مسیرعبور این قافله از چهارراه بانک صادرات-میدان سردار امینی-خیابان اسحاق- خیابان قدس-قدس الحسین

تجمع عزاداران در قدس الحسین شهر هرند با سخنرانی حجت الاسلام حسینی خراسانی از قم و روضه خوانی و عزاداری رییس مکتب  است.

 

 

همچنین بخوانید:

2 نظر در مورد “قافله ی عزاداری امام صادق(ع) در شرق اصفهان”

  1. […] «اخبار قافله های عزاداری» در پایگاه خبری تحلیلی شرق اصفهان هرچند به طور ناقص اما بیانگر ظرفیت خبری این منطقه بود. […]

  2. […] «اخبار قافله های عزاداری» در پایگاه خبری تحلیلی شرق اصفهان هرچند به طور ناقص اما بیانگر ظرفیت خبری این منطقه بود. […]

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.