سرویس: غیر تولیدی » نقلی 17:01 - سه شنبه 21 مهر 1394

بعد از ظهر امروز رونمایی شد

متن تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «دختران آفتاب» + عکس

عصر امروز طی مراسمی در دبیرستان شهدای هفتم تیر از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «دختران آفتاب» رونمایی شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «دختران آفتاب» عصر امروز، 21 مهر ماه، با حضور شخصیت‌های فرهنگی در دبیرستان شهدای هفتم تیر برگزار شد. در این مراسم غلامعلی حداد عادل، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امیرخوراکیان رئیس حوزه ریاست مؤسسه انقلاب اسلامی مهدی فضائلی، مدیرعامل انتشارات سروش و تنی چند از اصحاب فرهنگ و ادب حضور داشتند.

انتشارات سروش اول‌بار در سال 82 کتاب «دختران آفتاب» را روانه بازار کتاب کرد. رمان «دختران آفتاب» جزء معدود آثار ادبیات داستانی‌ست که با همکاری سه نویسنده؛ امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند نوشته شده است. داستان کتاب ناظر بر فضای دختران این جامعه و مشکلات و حال و احوال آنهاست.

139407211704536136292824

در تقریظ رهبر معظم انقلاب بر این کتاب آمده است:

پس از نزدیک سه سال توانستم در این روزها-ایام شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)- این کتاب را بخوانم.

در میان کتاب‌های داستانی که هدفش طرح مسائل فکری است، این بهترین کتاب از نویسنده‌ای ایرانی است. طرح کلی داستان و درون مایه‌های داستانی آن خوب و شیرین است.

حرف‌ها هم قوی و منطقی است. اتفاقاً پیش از این، کتابِ:… را خوانده‌ام. آن قوی‌تر است. ولی با توجه به برخی ملاحظات (عمدةً بهره‌برداری نکردن از عامل جنسی در کتاب حاضر) در این کتاب، هنر بیشتری به کار رفته است. باید ترویج شود. تنها نقطه ضعف آن ذکر مشخصات استادِ فاطمه است در فصل آخر کتاب.

(روزهای نیمه خرداد 87)

139407211703367486292764

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.