سرویس: غیر تولیدی » نقلی 10:01 - یکشنبه 12 مهر 1394

صبح امروز؛

دومین پرواز حامل پیکر جان باختگان منا به تهران رسید

دومین پرواز حامل پیکر جان باختگان منا ساعت ۷ و چهل و سه دقیقه امروز در فرودگاه بین المللی مهر آباد تهران به زمین نشست.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از  مهر، دومین پرواز سعودی از جده حامل پیکرهای مطهر ۱۱۴ تن از جان باختگان فاجعه منا امروز در فرودگاه بین المللی مهرآباد به زمین نشست.

در همین حال سخنگوی وزارت کشور گفت: پیکر مطهر ۷ تن از جان باختگان منا که متعلق به تهران هستند، امروز ۹ و نیم صبح از مقابل دانشگاه تهران تشییع می شود.

حسینعلی امیری با اشاره به اینکه نخستین گروه از جان باختگان منا شامل ۱۰۴ تن از ۱۶ استان کشور هستند، افزود: از این تعداد ۷ نفر متعلق به تهران هستند که در مراسم تشییع، ابتدا سخنرانی کوتاهی از یکی از شخصیت های کشوری پیش بینی شده و سپس پیکرها به طرف چهارراه ولیعصر و چهار راه کالج تشییع می شود.

وی گفت: پیکر یکی از جان باختگان بر اساس درخواست پدرش که می خواهد در قطعه شهدای امامزاده پنج تن شرق تهران به خاک سپرده شود به آنجا منتقل می شود و شش پیکر مطهر دیگر بر اساس مجوز مقام معظم رهبری در قطعه شهدای بهشت زهرا به خاک سپرده می شوند.

امیری افزود: امروز در استان های دیگر نیز چنین مراسمی برگزار خواهد شد.

وی گفت: ستاد پیگیری حادثه منا امشب در حال فراهم کردن مقدمات انتقال بیش از ۱۰۰ تن از عزیزان جان باخته دیگر به کشور است که امیدواریم با همکاری عربستان، این اتفاق بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.