سرویس: اجتماعی ۱۲:۲۹ - دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲

حکم وزیر ارشاد دربرکناری مدیرکل اوقاف اصفهان عجولانه بود

امام جمعه موقت اصفهان گفت: وزیر فرهنگ باید برای برکناری یا انتصاب جدید مدیرکل اوقاف اصفهان با نماینده ولی فقیه هماهنگی کند و این اقدام وی نسنجیده و عجولانه است.

به گزارش واحد رصد اصفهان شرق، حجت الاسلام محمدتقی رهبر، پیرامون حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برکناری مدیرکل اوقاف استان اصفهان اظهار کرد: جنتی در این مورد مرتکب اشتباه شده و باید با هماهنگی نماینده ولی فقیه این حکم را ابلاغ می‌کرد.

وی تصریح کرد: قانون در این بخش مشخص است و وزیر فرهنگ باید پیشنهاد این موضوع را به نماینده ولی فقیه اعلام و بعد از آن درباره این موضوع تصمیم‌گیری می‌کرد.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که اقدام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عجولانه بود، افزود: ایراد‌های متعددی از لحاظ فرهنگی به جنتی وارد است و عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول دولت یازدهم با مشلات همراه بوده است.

حجت الاسلام رهبر با اشاره به ویژگی‌های مدیریتی حجت الاسلام اژدری در اوقاف خاطرنشان کرد: اژدری به نحو درستی اوقاف استان اصفهان را مدیریت کرد و عملکرد وی قابل دفاع است، در مسئله ساخت مصلی نیز حجت الاسلام اژدری علاوه بر حمایت‌‌های زیاد، اقدامات خوبی را نیز انجام داد.

به گزارش تسنیم، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اقدامی غیر معمول، برای حسین کوپانی به عنوان سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حکم صادر کرد.

پیشتر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: آنچه مسلم است سازمان اوقاف زیر نظر مقام معظم رهبری است و ایشان با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نماینده خود را در این سازمان منصوب می‌کنند، بر این اساس هرگونه جا‌به‌جایی در این سازمان باید با هماهنگی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه صورت گیرد.
منبع:تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.