سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه سفلی ۱۶:۰۸ - جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴

امام جمعه شهر نصرآباد:

بیان قاطع و صریح رهبر انقلاب، سیلی محکمی به گوش آل سعود زد

حجت الاسلام فرهنگ گفت: نیروهای انتظامی به عنوان مدافعان امنیت و حافظان مرزهای اعتقادی و سیاسی کشور، مایه عزت دین و تامین کننده امنیت راه ها هستند.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از جرقویه سفلی، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا فرهنگ، امام جمعه محترم نصرآباد جرقویه، در دومین جمعه از سومین فصل سال در خطبه اول نماز جمعه ؛ ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیزکاری ، با عنایت به تقارن آدینه این هفته با عید سعید غدیرخم ؛ موضوع صحبت های خود را به موضوع غدیر و اهمیت این روز تاریخ ساز بشریت اختصاص داد و نمازگزاران را به مطالعه خطبه غدیر به همراه ترجمه آن سفارش نمود.

نامبرده با بیان این که خطبه غدیر علاوه بر منابع شیعه ، طبق نقل علامه امینی ، مولف کتاب سترگ الغدیر، در 110 مورد از کتب معتبر اهل تسنن از جمله صحاح سته آورده شده است ، با قرائت آیه 67 سوره مائده به تشریح محتوای این آیه و فرازهایی از خطبه غدیر پرداخت ، و گفت: خوف پیامبر از ابلاغ پیام الهی ترس از در خطر قرار گرفتن اصل اسلام بود کما این که آن حضرت در بخشی از خطبه غدیر به قلت مومنین و کثرت منافقین و دسیسه ملامت گران اشاره می نماید.

وی در ادامه با استناد به بخشی از آیه مذکور که می فرماید « … فان لم تفعل فما بغلت رسالته ….» ، گفت: این فرموده خدای متعال بیانگر اهمیت موضوع امام و ولایت و برابری آن با نبوت است که خدای تبارک و تعالی به پیامبر می گوید که اگر این کار را نکنی رسلت الهی را به جا نیاورده ای و زحمات 23 ساله نبوت تو بی نتیجه خواهد بود.

امام جمعه نصرآباد با اشاره به این که پیامبر خدا در روز عید غدیر پس از معرفی امیرالمونین حضرت علی علیه السلام اسامی12 امام را ذکر کرد ، افزود: پیامبر پس از معرفی حضرت علی علیه السلام در بین جمعی بیش از یکصد هزار نفر به عنوان جانشین خود، به فتنه های بعد از خود اشاره کرد و گفت که می توانم به تک تک فتنه گران اشاره کنم ، ولی این کار را نکرد، اما پیروان خود را به دشمن شناسی و هوشیاری در برابر خطر نفوذ منافقان توصیه نمود.

وی با بیان این که نور امیرالمومنین علیه السلام خاموش شدنی نیست، گفت: هر چند برای شیعیان مشکلاتی پیش می آید و آنها از فشارها و مشکلات روزگار در امان نیستند، اما این وعده حق خدا و پیامبر اوست که آینده از آن شیعیان است.

علیرضا فرهنگ با طرح این سوال که چرا علیرغم تاکید پیامبر در عید غدیر خم ،که در 110 منبع معتبر اهل سنت نیز ذکر شده و در احادیث دیگر برآن تاکید گردیده است؛ برخی از پذیرش ولایت امیرالمومنین علیه السلام سر باز می زنند؟ گفت: غوطه ور شدن در گناه و فراموشی آخرت، از بین رفتن صفات اخلاقی در وجود انسان و ریشه دواندن برخی صفات رذیله همچون حسد و تعصب ، باعث می شود انسان علیرغم علم به حقیقت از پذیرش آن طفره رود، چنان که خداوند متعال در آیه 146 سوره بقره این موضوع را تایید می نماید.

امام جمعه نصرآباد در خطبه دوم نیز نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و پاکی دعوت نمود، و افزود: تقوا جلوی بسیاری از لغزش های انسان از جمله شهوت و دیگر خواسته های شیطانی را می گیرد، و باعث می شود فکر و ذکر انسان الهی شود.

فرهنگ در ادامه با اشاره به حوادث حج امسال و تبعات ، نگرانی ها و ناراحتی های ناشی از حادثه بسیار غمناک و عظیم منا در روز عید قربان و آمار تکان دهنده تلفات این مصیبت خیلی بزرگ؛ به بیان نکاتی در این رابطه پرداخت ؛ و گفت: مردم عزیز ما با بصیرت و هوشیاری خود باید موضوع را مدیریت و نقطه ضعفی به دشمن ندهند؛ ضمن این که همه می دانیم پرونده آل سعود در حرم امن الهی بسیار سیاه است، و همه ساله شاهد آزار و کشتار میهمانان خانه خدا به دست آل سعود هستیم که به جای خادم الحرمین به فرموده امام راحل خائن الحرمین هستند.

وی با بیان این که حکام عربستان نوکر دست به سینه امریکا و اسرائیل هستند ،گفت: متاسفانه آل سعود حرم امن الهی را برای جنایت کاران مکان امن و برای میهمانان خانه خدا نا امن و محل قتل قرار داده است، چرا که مراسم حج یک اجتماع الهی و سیاسی بی نظیر است که در آن همه ساله عده زیادی از موحدین جهان اسلام گرد هم می آیند و از مشرکین و استکبار اعلام برائت می نمایند که این برای حکام آل سعود که نوکر امریکا هستند، سخت است و به همین جهت دست به چنین اقداماتی می زند.

خطیب مذکور سپس با ضروری خواندن تشکیل کمیته حقیقت یاب از کشورهای اسلامی برای بررسی علل این حادثه مرگ بار گفت: عربستان به جای عذرخواهی از جهان اسلام و خانواده های قربانیان ، با بهره گیری از رسانه های وابسته به صهیونیزم غرب ایران و دیگر حجاج را مقصر حادثه معرفی می کند و متاسفانه برخی حکام کشورهای عربی به جای مطالبه علت بروز این حادثه و برخورد قاطع با عربستان؛ به شاه عربستان بابت برگزاری مراسم حج با این وضعیت اسف بار تبریک می گویند.

فرهنگ با انتقاد از رئیس جمهور به علت عدم لغو سفر به نیویورک در روز اول و بازگشت دیر موقع به کشور برای پیگیری این حادثه گفت: انتظار مردم از دولتمردان این است که به صورت جدی پیگیری این موضوع باشند و با قاطعیت عمل کنند و توصیه های رهبری معظم مبنی بر خودداری از روی خوش نشان دادن با استکبار را جدی بگیرند؛ متاسفانه وزیر خارجه اشتباه بزرگی کرد و باید سریع جبران نماید.

نامبرده پس از آن به دیپلماسی ضعیف دولت در پیگیری حقوق ملت و عدم قاطعیت در پیگیری حادثه منا اشاره کرد و گفت: متاسفانه در خصوص حادثه منا دستگاه دیپلماسی به قدری ضعیف عمل کرد که رهبری مجبور به جبران آن شدند و با بیان قاطع و صریح خود چنان سیلی محکمی به عربستان زد، که مسوولان عربستان بلافاصله تغییر موضع داده و با مسوولان ایرانی حاضر به همکاری شده و زمینه بازگشت ابدان مطهر شهدای حادثه منا را فراهم کردند.اگر رهبر اینها را تهدید نکرده بود ، معلوم نبود کار به کجا بکشد.

فرهنگ در پایان با اشاره به در پیش بودن روز نیروی انتظامی ، این نیرو را حافظ اقتدار و امنیت کشور برشمرد و با استناد به حدیثی از حضرت علی علیه السلام گفت: نیروهای انتظامی به عنوان مدافعان امنیت و حافظان مرزهای اعتقادی و سبیاسی کشور ، دژهای مردم ، زینت زمامداران ، مایه عزت دین و تامین کننده امنیت راه ها هستند و آرامش و قوام مردم در سایه نیروی انتظامی فعال و خداترس فراهم می شود. وظیفه نیروی انتظامی استقرار امنیت و مبارزه با ناامنی است، و هرکاری که برای برقراری امنیت لازم باشد را بدون توجه به جنجال ها و سفارشات قاطعانه جلو می برد و به هیچ وجه بر سر امنیت با هیچ کسی مصالحه نمی کند ، و با قاطعیت با هرکسی که امنیت این مردم را به خطر می اندازد صحبت نموده و آنها را هدایت و در صورت لزوم برخورد می کند.

لازم به ذکر است آقای فاتحی از، مداح اهل بیت از روستای پیکان ، قبل از خطبه ها در مدح و منقبت مولای متقیان و عید سعید غدیر مداحی نمود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.