سرویس: اجتماعی ۰۰:۰۶ - دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲

ویژه ی شب شهادت

مراسم عزاداری با حضور عاشقان مکتب تشیع در مسجد جامع فساران

به مناسبت شب شهادت بنیانگذار مکتب شیعه امام صادق (ع) مراسم سوگواری با حضور بیش از ۷۰۰نفر از مردم روستای فساران از توابع براآن شمالی برگزار شد.

به گزارش اصفهان شرق: مجلس سوگواری و عزاداری یکشنبه شب مصادف با شب شهادت امام صادق(ع) همزمان با نماز مغرب و عشا برگزار شد.نماز جماعت به امامت  حجت الاسلام توکلی از روستای جوراقامه شد. در ابتدای این مراسم به جهت نورانیت بیشتر این مجلس تلاوت قرآن توسط قاریان محلی حسن قاسمی فسارانی و همچنین اکبر قاسمی قرائت گردید.

حجت الاسلام محمد شریف زاهدی امام جمعه اهل تسنن که با عنایت به حضرت زهرا شیعه شده بود، مهمان ویژه ی این برنامه بود.

وی در سخنان خود به عنایت ویژه ی اهل بیت به خود گفت و افزود: زمانی که امام جمعه اهل سنت بودم ازمن به خاطر وجود خشکسالی درخواست نماز باران کردند و من شب قبل از اقامه ی نماز متوسل به حضرت زهرا (س) شدم ، فردای آن روز دقایقی بعد از پایان نماز،باران بسیاری آمد و سد خاکی خشک شده که عمق بیش از ۶ متر داشت سرریز از آب شدو این برای من معجزه ای از جانب خدا و عنایت حضرت زهرا بود.

حجت الاسلام محمد شریف زاهدی در ادامه سخنان خود به اهل بیت اشاره و ماندن در این مسیر را از خدا خواستار شد.

DSCN5976

درادامه مراسم مداح اهل بیت میر باقری به مرثیه خوانی در مقام امام صادق (ع) پرداخت و با بیان شیوا و دلنشین خود همه ی حاضران را به فیض رسانید.

پایان بخش این مراسم معنوی پخش کلیپ ولایت درجمع حاضران بود.در ضمن متولیان این مراسم هیئت حضرت ابوالفضل فساران، اهالی این روستا و بسیجیان پایگاه امام صادق (ع) بودند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.