سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۸:۰۳ - یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲

اجرای نخستین طرح شنوایی سنجی کودکان در حسن آباد جرقویه

طرح سراسری شنوایی سنجی کودکان (OAE ) از طرف سازمان بهزیستی استان اصفهان در شهرحسن آباد جرقویه علیا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از جرقویه علیا:نخستین طرح شنوایی سنجی کودکان از طرف سازمان بهزیستی استان اصفهان در شهر حسن آباد جرقویه برگزار شد. در این طرح که در مطب دکتر سید ابوالقاسم حسینی برگزار شد ، کودکان مورد سنجش شنوایی قرار گرفتند.
خانم صالحی کارشناس ادیومتری در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق در جرقویه علیا در خصوص این طرح گفت: به منظور حمایت از خانواده ها کم بضاعت و دور از مرکز ، سازمان بهزیستی استان اصفهان اقدام به راه اندازی واحدهای سیاری در مناطق مختلف استان کرده است.

DSC01054
وی در ادامه افزود: با اجرای این طرح خانواده ها می توانند با هزینه کمتر نسبت به بیمارستان های دولتی در مرکز و همچنین بیمارستان های خصوصی  از وضعیت شنوایی کودکان خود آگاه شوند. صالحی همچنین میزان استقبال خانواده ها از این طرح را مثبت ارزیابی کرد و گفت:  خوشبختانه خانواده های زیادی به این مکان مراجعه کردند که این موضوع نشان دهنده اهمیت دادن خانواده ها به وضعیت سلامتی کودکان خود در این منطقه است.
وی همچنین در پاسخ این سوال که توصیه شما به والدین در اجرای این طرح چیست، افزود: بهتر است والدین کودکان خود را در سنین کمتر از سه ماه مورد سنجش قرار دهند. چرا که در صورت بروز مشکل امکان رفع آن به سهولت صورت می گیرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.