سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۱۵:۵۷ - دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

مدیر سازمان تعاونی روستایی استان اصفهان

خرید تضمینی گندم در اصفهان دو برابر شد

از ابتدای فصل خرید تضمینی تاکنون ۶۵ هزار تن گندم از کشاورزان استان اصفهان خریداری شده است که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اصفهان شرق؛ مدیر سازمان تعاونی روستایی استان اصفهان گفت: تعاون روستایی همچنین در سالجاری ۶۸ هزار تن شیر از دامداران اصفهانی خریده است که معادل ۴۰ درصد کل خرید شیر کشور توسط سایر استان هاست.
وی تولید روزانه شیر در استان اصفهان را سه هزار تن و مقدار خرید روزانه شیر در استان اصفهان حدود ۴۰۰ تن برآورد کرد و افزود: شیر خریداری شده به کارخانه های استان برای تبدیل به شیر خشک و خامه تحویل شده و از این میزان شیر پنج هزار و ۲۰۰ تن شیر خشک برای صادرات و ۶ هزارتن خامه استحصال شده است.
وی با بیان اینکه تعاون روستایی استان اصفهان در قالب طرح حمایتی از دامداران تاکنون ۹۰ هزار تن شیر خریداری کرده است ، اظهار کرد:دولت برای خرید شیر حمایتی در استان اصفهان ۱۳۰ میلیارد تومان پرداخت کرده است.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان همچنین گفت:۳۱ هزار تن جو و هزار و ۳۶۰ تن سیب زمینی بهاره تاکنون به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
وی افزود: ۶۷ تعاونی تولیدی روستایی در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد ۴۷ تعاونی فعال و ۲۰ تعاونی نیمه فعال و غیر فعال است.
وی همچین در باره مشکلات کنونی تعاونی های اصفهان نیمه فعال گفت : عدم نقدینگی ، وجود مشکلات مالکیتی ، ارزش افزوده زمین و نبود روح همکاری و مشارکت از مهمترین مشکلات تعاونی های غیر فعال و نیمه فعال است.
میرزایی با بیان اینکه در مدت دو سال گذشته بیش از ۶ میلیارد تومان تسهیلات فنی و اعتباری با کارمزد ۸ تا ۱۱ درصد به شرکت های تعاونی تخصیص داده شده است گفت : صندوق تعاون روستایی از جمله اقداماتی بود که در سایر استانهای کشور تشکیل شد اما تاکنون در استان اصفهان تشکیل نشده است. خرید تضمینی گندم 
مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان با بیان اینکه ۲۱ اتحادیه و تعاونی روستایی در استان اصفهان وجود دارد گفت : حدود ۲۷۰ هزار بهره بردار کشاورزی در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد ۸۵ هزار نفر عضو نظام صنفی کشاورزی هستند.

خرید تضمینی گندم  ، خرید تضمینی گندم 

منبع:ایرنا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.