سرویس: تولیدی » خبر پوششی ۱۷:۱۰ - پنج شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴

استاندار اصفهان در آیین كلنگ‌زني نمايشگاه بين المللي اصفهان:

آثار ارزشمند اصفهان از پستو ها خارج می شود/ ابر پروژه های تخت جمشیدی اصفهان روی ریل تکمیل

رسول زرگرپور گفت: ابر پروژه های تخت جمشیدی اصفهان روی ریل تکمیل قرار گرفته است.

به گزارش اصفهان شرق، استاندار اصفهان در مراسم کلنگ زنی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان با بیان اینکه دکتر ظریف افتخاری بزرگ را آفرید، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیئت دولت با اشاره به مذاکرات فرمودند، کار بزرگی را به پایان رساندند و دکتر ظریف افتخار بزرگی را برای شهر اصفهان، ایران و جهان اسلامی آفرید.

رسول زرگرپور  با اشاره به طولانی شدن پروژه های استان اظهار کرد: ابر پروژه ها به دلیل طولانی شدن به پروژه های تخت جمشیدی نامیده می شود و مطالبه مردم و علمای این شهر به درستی عنوان می شود.

وی افزود: هیچ یک از پروژه های این شهر در شان مردم و مهندسین استان اصفهان نیست.

استاندار از مطالبات دیگر مردم را عدم تکمیل ورزشگاه اصفهان بعد از ۳۶ سال از انقلاب اسلامی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه دو سال از عمر این دولت می گذرد، اذعان کرد: امروز بعد از ۲ سال از عمر دولت می توان گزارش خلاصه ای از آخرین پروژه های استان را ارائه داد و همچنین خود را استاندار رییس جمهوری عنوان کرد که وفادار به عهد و پیمانش است.

زرگرپور با توجه به تاخیر ۱۵ ساله متروی اصفهان تاکید کرد: پس از تاخیر انجام شده در خصوص متروی اصفهان، پیش راه اندازی اول خط یک مترو با حضور دکتر ظریف شروع و کلنگ خط دو به زمین زده می شود.

وی اذعان کرد: ابر پروژه های تخت جمشیدی اصفهان روی ریل تکمیل قرار گرفته است و مسائل مرتبط با هر کدام از پروژه ها حل شده است.

این مقام ارشد استان اصفهان با توجه به اینکه اصفهان با وجود هنر و تمدن یک موزه ندارد، تصریح کرد: وظیفه ما این است با ایجاد موزه بزرگ بتوانیم آثار ارزشمند اصفهان را از پستوها در معرض دید اصفهانی ها بگذاریم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه شورای راهبردی این موزه هم تعیین شده است، اضافه کرد: ۲۱۴ میلیارد تومان هزینه برای خرید کارخانه ریسباف و تبدیل آن به موزه بزرگ اصفهان اختصاص داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: استانی که از لحاظ صنعتی حرف اول را میزند، نمایشگاهی در شان مردمش ندارد.

زرگرپور افزود: توسعه فرودگاه شهید بهشتی و پروازهای هوایی از اصفهان از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این استان است.

وی در پایان گفت: سه پروژه روی ریل تکمیل قرار گرفته و در مقابل فعالیت سه پروژه شروع شده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.