سرویس: اجتماعی ۰۷:۳۹ - سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲

اولین یادواره ۲ برادر شهید روستای رحیم آباد بعداز ۲۵ سال

به مناسبت گرامی داشت یادوخاطره شهیدان رمضانعلی و رسول مطلب، دو برادر شهید روستای رحیم آباد براآن جنوبی یادواره ی این دوشهید بعد از ۲۵ سال برگزار شد.

Vater Marknnbmv

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از براآن جنوبی: یادواره شهدا در روستای رحیم آباد با حضور اهالی روستا ومسئولین بسیج تابعه برگزار شد.

حجت الاسلام علی مطلب برادر این دو شهید در این یادواره گفت: امروز موفقیتهای ملت ایران در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی،هسته ای و…مرهون رشادتها و ایثارگریهای شهیدان کشورمان است.

وی با بیان اینکه هرچه در زمینه شهدا کار کنیم باز هم کم است، افزود: نباید اجازه دهیم یاد و نام شهدا و اهداف و آرمان‌های امام راحل در جامعه فراموش شود.

مطلب با اشاره به اینکه دشمنان تلاش دارند که با اقدامات ضد فرهنگی جوانان را گمراه کنند، تاکید کرد: باید در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار باشیم.

وی با توصیه به جوانان در زمینه مطالعه در مورد شهدا و افکار و اهداف آنها گفت: شهدا از بهترین انسان‌ها بودند.

مهدی گنجی از راویان دفاع مقدس درحاشیه این مراسم گفت: رزمندگان ما با عشق فراوانی که به رهبر داشتند، با یک اشاره امام خمینی(ره) به هر قیمتی در جبهه‌ها حضور می‌یافتند، دستکاری در شناسنامه توسط نوجوانان ۱۳ ساله و التماس و گریه آنها برای گرفتن اجازه از والدین برای حضور داوطلبانه در جبهه‌ها نمونه بارزی از تفاوت جنگ ما با دیگر جنگ‌های دنیا بود.

Vater Markjhg

این راوی گروه تفحص سیره شهدا یادآور شد: در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما از نوجوان تا سالمند برای رفتن به خط مقدم از یکدیگر سبقت می‌گرفتند، در حالی که در دیگر جنگ‌های دنیا رفتن به خط مقدم یک تنبیه برای سرباز محسوب می‌شود.

گنجی با اشاره به اینکه برخی افراد به سادگی از مرور این دوران پرمخاطره و ارزشمند می‌گذرند گفت: مدت هشت سال جنگ تحمیلی دورانی بود که به آسانی نگذشت بلکه به قیمت گذشت انسان‌های جانباخته و ایثارگر ازبالاترین دارایی و هستی‌شان در راه دفاع از دین وطن و ناموس این ملت سپری شد.

به گفته وی هیچ کس نمی‌تواند شهدا را بشناسد و بفهمد که آنها چه انسان‌هایی بودند که با وجود گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس عطر حضور آنها هرروز بیشتراز قبل می‌شود و تاثیر تربیتی‌شان فراگیرتر می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت و گرامیداشت یاد خاطره شهدا وحضور مردم بر سر مزار شهدای گمنامی که آشنایی قبلی با آنها و حتی خانواده‌هایشان نداشته‌اند گواهی محکم بر صدق این ادعاست که شهدا مردان بی‌ادعا و پر جاذبه‌ای هستند که انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

این راوی دفاع مقدس با اشاره به اینکه باید دوستی و محبت به خداوند را در عمل اثبات کرد گفت: شهدا کسانی بودند که عشق و محبت خود به خداوند را با هزینه کردن جان شیرین و گران قیمت‌شان ثابت کردند.

در پایان این مراسم هدایایی به رسم یادبود به خانواده شهیدان مطللب اهدا شد.

Vater Markkjhkh

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “اولین یادواره ۲ برادر شهید روستای رحیم آباد بعداز ۲۵ سال”

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.