سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۴:۱۶ - چهارشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۴

یارانه ۱ میلیون ثروتمند حذف شد

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از یک میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده اند گفت: دریافت یارانه اموات صحت ندارد،‌ اموات با تأیید ثبت احوال حذف می شوند.

به گزارش اصفهان شرق؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی ، درباره میزان دقیق حذف شدگان از فهرست یارانه بگیران، گفت: تاکنون بیش از یک میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که طبق قانون دولت موظف است تا پایان سال جاری، یارانه 6میلیون ثروتمند را حذف کند،‌ آیا این رقم محقق می شود یا خیر؟ گفت: وزارت کار با همکاری سازمان هدفمندی مشغول شناسایی افراد غیر مشمول است و تلاش می کند قانون را اجرایی کند.

* پیگیری کردیم، اموات یارانه نمی گیرند
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اینکه آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه بگیران، انصرافی‌ها و حذف شدگان نشان می‌دهد که کماکان اموات هم یارانه 45500 تومانی را دریافت می‌کنند، این موضوع را چگونه پیگیری کردید افزود: اینکه اموات یارانه دریافت می‌کنند صحت ندارد. بررسی های دقیقی را انجام دادیم در تماس مستمر با سازمان ثبت احوال هستیم و تمام اموات را پس از اعلام ثبت احوال از لیست دریافت یارانه حذف می کنیم. اطلاعاتی در این زمینه به ما رسیده بود که ستاد هدفمندی یارانه ها با دقت این موضوع را پیگیری کرد اما چنین موضوعی صحت ندارد.

* خبر تسنیم تأیید شد/ یارانه 17 هزار خانوار مجدد وصل شد
وی با بیان اینکه تاکنون اعتراض 17 هزار خانوار از بین مجموع خانوارهای معترض برای حذف یارانه ها مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: اعتراض این تعداد خانوار پذیرفته و پرداخت یارانه آنها از سر گرفته شد. این افراد درصد کمی از افراد معترض ثبت‌نام شده هستند.

خبرگزاری تسنیم پیشتر در خبری اعلام کرده بود که یارانه برخی معترضان به حذف یارانه نقدی بعد از ثبت اعتراض مجدد وصل شده است.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حذف یارانه افراد غیر نیازمند ادامه خواهد داشت گفت: آن دسته از افرادی که تا کنون یارانه هایشان قطع شده است می‌توانند اعتراض خود را در سامانه مربوطه اعلام و اعتراض‌ها به صورت روزانه بررسی می شود و آن دسته از اعتراض هایی که پذیرفته شود یارانه ها مجدداً‌ برایشان پرداخت می شود.

فیروز آبادی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت یارانه‌ها نیز گفت: توزیع مساوی یارانه به همه اقشار جامعه کار درستی نیست و باید باور داشته باشیم که یارانه برای همه نیست، این موهبت سهم اقشاری است که از نعمت‌های طبیعی محروم هستند.

وی با اشاره به قطع یارانه ثروتمندان در سال جاری ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حدود 6 میلیون یارانه‌بگیری که نیازی به این پول ندارند از چرخه دریافت یارانه حذف می‌شوند.

منبع:تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.