سرویس: اجتماعی » علمی ۱۰:۵۱ - پنجشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۴

دانش آموز تلاشگر ورزنه ای در کنکور 94:

سهمیه مناطق محروم برای کنکوری های ورزنه ای جایی ندارد/ طعم شیرین موفقیت در سایه محرومیت های شهر

وحید باقری ورزنه از جوانان موفق کنکور 94 گفت: علاقه ام به تحصیل در رشته های پزشکی مرا دو ساله کنکور سراسری کرد.

به گزارش اصفهان شرق، با اعلام نتایج کنکور 94 برخی از کنکوری‌ها خوشحال و برخی از کنکوری‌ها نیز از اعلام نتایج کنکور ناراحت شده‌اند، برخی از افراد با شرکت در کلاس‌های کنکور و برخی نیز با سعی و تلاش خود در آزمون کنکور موفقیت را در بر گرفته اند، برخی از دانش‌آموزان برای موفقیت در کنکور سراسری از پشتکار فراوانی برخوردار هستند و با نا‌امید نشدن خود در این عرصه به نتیجه خوبی دست پیدا می‌کنند و سبب افتخار خود و خانواده‌های خود برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شوند.

فرصت را غنیمت دانسته و در کنار مصاحبه های سایت های و شبکه های خبری از جوانان برتر و تک رقمی کنکور به سراغ دانش آموز پر تلاش ورزنه ای رفتیم.
ملاک امروز ما در گفتگو با وحید باقری ورزنه، چیزی فراتر از گفتگوی خبرنگار و کنکوری بود زیرا معلمان و تعریف آنها از وی به مراتب موید الگو بودن این دانش آموز شرق اصفهانی در اخلاق و رفتار در کنار درس و مدرسه بود.

وحید باقری ورزنه متولد اسفند 74 از شهر ولایتمدار و شهید پرور ورزنه بود که برای دست یابی به هدف اصلی خود و موفقیت در رشته های گرایش پزشکی یک سالی پشت سد کنکور ماند تا بتواند آنچه هدف اصلی در درس و تحصیل است را شاهد باشد.

وی از شرایط تحصیل خود این چنین گفت: همه مراحل تحصیل خود را در مدارس عادی شهر خودمان گذراندم و چندین مرتبه در مسابقات فرهنگی و هنری به کسب مقام استانی نائل شدم.

باقری میانگین مطالعه خود را روزی 8 ساعت عنوان و افزود: از مهر 93 با جدیت درس می خواندم تا بتوانم در رشته های گرایش پزشکی قبول شوم زیرا علاقه وافری به رشته پزشکی دارم و امیدوارم بتوانم در دانشگاهی معتبر تحصیل کنم و برای شهر و بخش محرومم مثمر ثمر باشم.

*ورزنه فاقد کلاس کنکور

وی هیچ کلاس کنکوری نرفته بود و نبود آن در بخش را یکی از محرومیت های جوانان بخش عنوان و تصریح کرد: متاسفانه مسافت ورزنه تا شهر اصفهان طولانی است و اگر کسی بخواهد به کلاس کنکور رود باید چند ساعتی را در مسیر طی کند و تازه اینکه هزنیه گزافی را باید بپردازد که از توان برخی خانواده های شرق اصفهانی خارج است ولی آزمون قلم چی در شهر برگزار شد و این تنها فوق برنامه بچه های کنکوری این منطقه است.

وحید در پاسخ به این سوال که آیا محرومیت عامل عدم موفقیت است گفت: مسلما نمی شود همه مشکلات را به محرومیت ها نسبت دهیم ولی تاثیر محرومیت بر موفقیت یک واقعیت غیر قابل انکار است که باید مسئولان به ان توجه جدی نشان دهند. مثلا من برای تهیه یک کتاب کمک آموزشی باید تا شهر اصفهان بروم و این درحالی است که دیگر هیچ امکانات فوق برنامه ای برایم فراهم نیست تا بتوانم بیشتر بهره ببرم. مسلما اگر کسانی بگویند کلاس کنکور همه چیز نیست جواب بنده کمی متفاوت است، زیرا کلاس کنکور برای انهایی که در مدارس خوب اصفهان درس می خوانند از اولویت برخوردار نیست نه دانش آموزانی که در مدارس عادی مناطق محروم با کم ترین امکانات به تحصیل می پردازند.

*عدم سهمیه مناطق محروم در محرومیت ورزنه

وی با طرح مشکل سهمیه مناطق محروم و نبود آن در بخش بن رود خبر داد و تاکید کرد: شهر ورزنه و بخش بن رود سهمیه مناطق 2 را دارند و هم ردیف شهر کاشان و شهر قم هستند به نحوی که امکانات بچه های ما بسیار کم تر از شهرهای هم ردیف ما است. مسئولان همیشه از پیگیری ها سخن می گویند ولی ما در کنکور هنوز شاهد سهمیه مناطق محروم در شهر ورزنه نیستیم و این درحالی است که برخی شهرها در شرق اصفهان منطقه 3 و از سهمیه بیشتری برخوردارند. البته تلاش و کوشش فراتر از سهمیه در کنکور است و هر کسی با تلاش روزانه می تواند به هدف برسد ولی نکته مهم و قابل توجه نبود امکانات برای جوانان تلاشگر شرق اصفهان و مشکلات پیش روست.

وحید در خصوص توسعه علمی در کشور و افزایش بیکاری این چنین گفت: سالانه شاهد رتبه های برتر زیر 100 در هر گروه آزمایشی هستیم ولی متاسفانه به دلیل نبود ساماندهی مناسب و زیربنایی برخی از جوانان نخبه به خارج از کشور رفته و گاها تعداد زیاد دانشجویان برتر داخل کشور هم متناسب با تلاش به کار گرفته نمی شوند و مسئولان باید دقت بیشتری نشان دهند تا همان دقتی که در برگزاری آزمون دارند در به کارگیری جوانان در مشاغل مفید انجام شود.

*در هر لباسی می توان خدمت کرد

وی از برخی جوانان تحصیل کرده گله کرد و گفت: متاسفانه برخی از مناطق محروم به مدارج بالا می رسند ولی پس از چندی محرومیت ها و مشکلات شهری که زمانی در آن رشد پیدا کرده اند از خاطرشان می رود و این نکته ای است که جوانان باید مد نظر داشته باشند که در هر لباسی می توان به شهر و مردم خدمت کرد.

باقری ورزنه با اشاره به محرومیت ها و تلاش صورت گرفته در خصوص موفقیت فرزندان مناطق محروم شرق اصفهان، متذکر شد: اگر با سختی به دانشگاه برویم، موفقیت را با جان و دل در آغوش می گیریم زیرا هر چه محرومیت ها و محدودیت ها بیشتر باشد مسلما عمق موفقیت بیشتر است و این را به خوبی طی این دوسال کنکور درک کرده ام.

وحید باقری ورزنه در پایان گفتگوی خود با خبرنگار اصفهان شرق به طرح خواسته ای از مسئولان پرداخت و گفت: مسئولان اعم از نمایندگان و مسئولان اجرایی شهرستان اصفهان، صدای محرومیت و مشکلات شرق اصفهان را به درستی به مسئولان تهرانی برسانند و به صورت نکته ای پیگیر قرار دادن بخش بن رود و شهر ورزنه در سهمیه مناطق محروم باشند تا بتوان از تسهیلات این مناطق استفاده کافی عاید مردم شود.

سخن آخر:

سخن پایانی دانش آموز پر تلاش ورزنه ای، تشکر ویژه از پدر و مادر و دیگر دوستان و همچنین معلمان خود بود که مشوقین اصلی وی در طول دوره تحصیل بوده اند.

سایت خبری اصفهان شرق ضمن تشکر از وی برایش رسیدن به مدارج علمی بالا و تحصیل در رشته ی مورد علاقه را از خدا خواستار است.

17 نظر در مورد “سهمیه مناطق محروم برای کنکوری های ورزنه ای جایی ندارد/ طعم شیرین موفقیت در سایه محرومیت های شهر”

 1. علی دهقانی گفت:

  سلام :کی گفته جرقویه منطقه 3است؟جرقویه منطقه 2 هست

 2. دانش پسند گفت:

  سلام آقای باقری بهتون تبریک می گویم ولی نا شکری نکنید زیرا منطقه جرقویه و کوهپایه به علت داشتن آموزش پرورش معلمان بومی و بهتر از منطقه براآن دارد در منطقه براآن اگر معلمی باشد فکر می کند ما بچه روستایی هستیم و کشاورزی می کنیم و حیوان تو خونه داریم یا آموزش پرورش جی معلمان سالخورده و باز نشسته را به منطقه می فرستد تازه مانند بچه های تهران سهمیه منطقه یک را داریم

 3. به نام خدا
  آفرين بر جوانان اميد آفرين و مربيان آنها
  در روزهاي اخير با لحظه هاي پر شور و نشاطي روبرو شدم و بيش از پيش اميدوارشدم و بخصوص موفقیت آقا وحید که مایه مباهات شهر می باشد که در منطقه محروم با کمترین امکانات توانست بهترین نتیجه را کسب نماید، همه ي اينها مايه اميدواري كساني است كه به ترقي و پيشرفت و تعالي اين كشور مي انديشند و در راه ساختن ان مي كوشند.
  اما ای کاش مسئولین محلی بیشتر به جوانان و محصیلین و دکترین این منطقه اهمیت بدهند تا دوستان پس از طی مراحل تحصیل دوباره شوق بازگشت به منطقه برای ارائه خدمت داشته باشند.
  در پایان ادامه پيروزيشان را تا رسيدن به قله هاي بلند علم و معرفت از خداي بزرگ درخواست نمايد.

 4. صادقی گفت:

  ما که نفهمیدیم رتبه اش چند شده است. شما فهمیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. ورزنه ای گفت:

  این موفقیت راتبریک می گویم به امید موفقیت روز افزون مردم شرق اصفهان
  شرق اصفهان خصوصا منطقه آب ریز زاینده رود از محرومیت بسیار زیادی رنج می برد وهیچ مسئولی هم به فکر محرومیت زدایی نیست
  دربخش بن رود بیشتر از همه رنج می بردوحتی مسئولین هم به فکر نیستن متاسفانه،فقط دنبال نقطه ضعف گیری ازدیگران هستند

 6. حاج ولی گفت:

  سلام
  با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای همه عزیزان بویژه آقای باقری بزرگوار
  محرومیت محدودیت است اما مانع پیشرفت و موفقیت نیست
  آقای محمود سعادت از روستای سعادت آباد که حتی مدرسه مقطع راهنمایی هم ندارد سال 73 نفر اول کنکور سراسری شد.
  سال قبل آن یعنی سال 72 آقای محسن جمالی از زواره در رشته تجربی نفر اول کنکور در کشور شد، و ان شاءالله باز هم شاهد موفقیت فرزندان کویر در کنکور و سایر موقعیت های علمی و عملی و خدمت به جامعه محروم کشور و نیل به مقامات والای مادی و معنوی آنها باشیم. التماس دعا

 7. محسن گفت:

  سلام تبریک مرا پذیرا باشید. فقط یه نکته خیلی مهم اونم اینکه جرقویه علیا و جرقویه سفلی منطقه دو هستن نه منطقه سه.

 8. تبارک الله احسن الخالقین
  جناب آقای باقری
  سلام
  کسب موفقیت جنابعالی در کنکور سراسری و رتبه قابل قبولتان را تبریک عرض می نمایم.در پناه حق پیروز و سربلند باشید.
  ما منتظر پزشکی از دیار خودمان هستیم .بدرود

 9. سلام . ممنون.من گفتم هرند منطقه سه هست نه جرقویه.

 10. ترابی گفت:

  آقا وحید تبریک
  تبریک به تو ، تبریک به خودم ، تبریک به همه
  به امید موفقیت تو در همه ی عرصه های زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.