سرویس: سیاسی » بین الملل ۱۶:۲۸ - سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴

اوباما:

ایران ۹۸ درصد از اورانیوم غنی‌شده خود را کنار خواهد گذاشت

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود پس از جمع‌بندی مذاکرات میان ایران و ۱+۵ گفت که ایران ۹۸ درصد از اورانیوم غنی‌شده خود را کنار خواهد گذاشت.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از صاحب نیوز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای وین به سخنرانی پرداخت. وی طی این سخنرانی گفت: بیایید هرگز از روی ترس مذاکره نکنیم اما هرگز از مذاکره نترسیم. وی گفت توافق هسته‌ای مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و باعث امن‌تر شدن دنیا خواهد شد.

وی در ادامه گفت: ایران ۹۸ درصد از اورانیوم غنی‌شده خود را کنار خواهد گذاشت.

اوباما افزود: به خاطر این توافق، جامعه بین‌الملل توانست اطمینان حاصل کند که جمهوری اسلامی سلاح هسته‌ای تولید نخواهد کرد‎.

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه این توافق بر اساس اعتماد نیست بلکه بر اساس راستی آزمایی است گفت: پنج سال محدودیت مربوط به سلاح و ده سال سلاح های هسته ای در مورد ایران اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: بدون این توافق هیچ محدودیتی بر برنامه هسته‌ای ایران اعمال نمی‌شد.

اوباما افزود: بازرسان قادر به بازرسی از هر سایت مشکوک ایران خواهند بود. آژانس به هر مکان مورد نیاز  در هر زمان لازم دسترسی خواهد داشت.

وی خطاب به کنگره گفت: این توافق امنیت ملی ما را تأمین می‌کند. من هر قانون و مصوبه‌ای را که مانع از اجرای این توافق شود وتو خواهم کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد که این کشور تحریم‌های خود بر ایران در زمینه حقوق بشر را حفظ خواهد کرد.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “ایران ۹۸ درصد از اورانیوم غنی‌شده خود را کنار خواهد گذاشت”

  1. قاسم گفت:

    آقای اوباما بله هر چی شما بگین . ما تا این دکتر رو داریم شما غمی ندارید. 98 درصد که هیچ بگو 100 درصد شما تو 2 درصدش موندی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چشم حتماً صدالبته

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.