سرویس: اجتماعی » پزشکی و سلامت ۰۸:۰۸ - پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴

علاج ۷۰ بیماری با درمان طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: طب سننتی دارای روش‌های درمانی مختلفی از جمله گیاه درمانی، ماساژ درمانی، فصد، آب درمانی یا آبزن‌ها، زالو درمانی، بادکش درمانی و حجامت است.

به گزارش اصفهان شرق؛ محمد پناهی، متخصص طب سنتی در گفت‌وگویی گفت: گیاه شناسی و طب سنتی برگرفته از کتب معتبر و دانشمندان نام‌آوری هچون ابن‌سینا، زکریای رازی و اهوازی ارجانی است که اصول طبابت آن بر چهار طبیعت مزاج آدمی بلغم، صفرا، سودا، خون و همچنین بر سردی و گرمی استوار بوده است و بر این اساس تشخیص و درمان صورت می‌گیرد.

وی افزود: طب سننتی دارای روش‌های درمانی مختلفی از جمله گیاه درمانی، ماساژ درمانی، فصد، آب درمانی یا آبزن‌ها، زالو درمانی، بادکش درمانی و حجامت است که با این روشها بیش از ۷۰ نوع بیماری را درمان می‌کند.

پناهی خاطرنشان کرد: تمام این اعمال یداوی بر حسب نیاز هر بیمار با یکدیگر فرق دارند، به‌طور مثال حجامت یک روش خون‌گیری است شامل حجامت خشک بدون تیغ و خونگیری است و حجامت تر که همراه با خونگیری است. این متخصص یادآور شد: حجامت در پیشگیری و درمان بیماری‌هایی چون آسم، اعتیاد به مواد مخدر، نارسایی‌های هضم معده، سردردهای میگرنی و اعصاب، چربی خون، غلظت خون و بیماری‌های پوستی کاربرد دارد.

پناهی ادامه داد: زالو درمانی به‌لحاظ نحوه خون‌گیری و ماده هیرودین که توسط زالو به بدن وارد می‌شود در طب سنتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اکنون زالو درمانی در بیماری‌هایی چون تنگی عروق قلب، پیوند پوست، پیوند اعضا، واریس، ضایعات پوستی و… کاربرد دارد و در روش فصد که باز یک نوع دیگر از خون‌گیری است باعث دفع بسیاری از سموم بدن می‌شود.

متخصص طب سنتی یادآور شد: در مورد تبلیغات چاقی و لاغری با معضلی به‌نام مداخله در درمان که انواع مختلفی دارد و یکی از آن تداخل عینی در درمان است روبه‌رو هستیم که آن معضل مربوط به عطاری‌ها است.

منبع:تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.