سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۱:۱۱ - سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴

پردرآمدترین مشاغل خانگی

مشاغل خانگی از فرش‌بافی گرفته تا ساخت قطعات ماشین و فروش محصولاتی مانند لباس، هم متقاضیان قابل توجهی در بازار کار ایران دارد. اما این مشاغل چقدر درآمد برای صاحبان آنها دارد؟

به گزارش اصفهان شرق؛ کار در منزل یکی از شغل‌هایی است که برای برخی جذابیت‌های خاص خودش را دارد. البته به نظر می‌رسد این مشاغل در بیشتر موارد مختص به زنان باشد تا مردان.
یکی از این مشاغل فرش‌بافی در منزل است. مسئولی در یکی از کارگاه‌های فرش‌بافی در این مورد به اقتصادنیوز می‌گوید: ما یک روزه به خانم‌ها آموزش فرش‌بافی می‌دهیم و آنها باید حداقل مبلغ 300 هزار تومان بابت وسایل پرداخت کنند و پس از اتمام بافت فرش، دستمزد پرداخت می‌شود، که دستمزد این افراد به پنج میلیون تومان هم می‌رسد.

مسئول یکی دیگر از کارگاه‌های فرش بافی می‌گوید: علاقه‌مندان تست فرش بافی می‌دهند و پس از استخدام دار قالی را به منزل می‌برند و پس از اتمام کار دستمزد دریافت می‌کنند، که معمولا دستمزد این افراد یک میلیون و 400 هزار تومان است.

مسئولی در یکی از کارگاه‌های مونتاژ قطعات خودرو نیز می‌گوید: با حداقل 500 هزار تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان سرمایه‌گذاری و یک روز آموزش می‌توان ماهانه یک میلیون تا سه میلیون 500 هزار تومان درآمد داشت و به مدت یک سال از طرف کارفرما بیمه خواهد شد. این کارگاه آموزش ساخت فیلتر هوای ماشین پراید و پژو می‌دهد.

مسئولی دیگر در یکی از مراکز پخش محصولات فرهنگی و آموزشی نیز بیان می‌کند: ما از علاقه‌مندان می‌خواهیم محصولات ما را در منزل به صورت تلفنی بفروشند و در صورت فروش 20 درصد پورسانت به آنها پرداخت می‌کنیم. به گفته یکی دیگر از مسئولان این مرکز، کارمندان این مرکز حداقل 800 هزار تومان تا سه میلیون تومان در ماه دریافت می‌کنند.

یک مرکز تولید جعبه کادو، کلیپس سر و پرده بافت تزئینی و عروسک پولیش نیز آن طور که یکی از مدیرانش می‌گوید، با دریافت 30 هزار تومان پول جهت آموزش اولیه یک میلیون تومان تا سه میلیون و 500 هزار تومان درآمد را به صورت تضمینی پرداخت می‌کند و این مرکز قرارداد یک ساله با افراد می‌بندد و هر هفته با کارمندان خود تسویه می‌کند.

برخی از فروشندگان لباس در بازار نیز از کسانی که تمایل به فروش لباس در منزل دارند دعوت به همکاری می‌کنند. این فروشندگان از افراد کارت شناسایی گرفته و مبلغی از آنها دریافت می‌کنند و در عوض به آنها لباس می‌دهند و فروشندگان در منزل می‌توانند به هر مبلغی که می‌خواهند آنها را بفروشند.

به گفته یکی از مسئولان مرکزی که این چنین کاری را انجام می‌دهد، تاکنون کسانی بوده‌اند که توانسته‌اند از این طریق ماهانه دو میلیون تومان هم کسب درآمد کنند.

هرچند شغل‌هایی که به آنها اشاره شده بعضا با درآمد مناسبی به نظر می‌رسند، اما برخی افراد که به این مراکز مراجعه کرده‌اند می‌گویند:مراکزی که هزینه‌ای جهت آموزش دریافت می‌کنند آن‌طور که باید به صورت صحیح آموزش نمی‌دهند. شاید به همین دلیل هم است که به گفته یکی دیگر از مراجعه‌کنندگان متقاضیان کمتری برای فراگیری آموزش و سپس انجام کار به این مراکز اعتماد کنند.

منبع:راه دانا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.