سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه علیا ۱۱:۲۱ - دوشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۴

در دومین جلسه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان حسن آباد مطرح شد؛

از موازی کاری مراکز فرهنگی شهر باید جلوگیری شود

دومین جلسه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با حضور مسئولین فرهنگی شهر در شهرداری حسن آباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق در جرقویه علیا: در این جلسه ابتدا حضار نقطه نظرات خود را نسبت به غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ارائه دادند و در ادامه شهردار شهر حسن آباد گفت: غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان و برنامه ريزي صحيح، اصولي و هدفمند براي هدايت رفتاري و شكوفا كردن استعدادهاي خدادادي آنان از مهم ترين اركان فلسفه وجودي نظام تعليم و تربيت است.

وی در ادامه افزود: فضاي مدرسه به تنهايي نمي تواند سکوي نيازهاي رواني و تربيتي کودکان، نوجوانان و جوانان باشد.

حسین ایروانی خاطر نشان کرد: باید توجه داشت که دانش اموزان به غیر از مدرسه و خانه، بخشی از زمان خود را در اوقات فراغت به سر می برند که این زمان در سازندگی و يا بهم ريختن شخصيت آنان نقش چشمگيري دارد، لذا اهمیت دادن به این بخش لازم و ضروری است. از این رو همیشه این دغدغه متوجه خانواده بوده است که اوقات فراغت دانش اموزان خود را کجا و چگونه باید پر کنند.

DSC06198

ایروانی با بیان این که مدارس در تابستان تعطیل است ولی تعلیم و تربيت تعطيل نمي شود افزود: انجام فعاليت هايی از قبيل برگزاري اردو، بازديد مسابقات، نمايش فيلم، اجراي جنگ شادي، مطالعه و تحقيق، کتابخواني ،مهارت های فنی الکتریکی با استفاده از توان فکري و اجرايي و امکانات آموزشي و تربيتي موجود در آموزش و پرورش ، مساعدت هاي برون بخشي و جلب مشارکت هاي دانش آموزان و اولياء گرامي آنان در تشکيل مراکز فعاليت هاي تابستاني در سطح مدارس و کانون ها می تواند زمینه استفاده از این اوقات آزاد را فراهم اورد.

وی ضمن انتقاد از موازی کاری برخی مراکز فرهنگی پیشنهاد داد برای جلوگیری از موازی کاری در مراکز فرهنگی، مرکزی با مدیریت مستقل ایجاد شود تا این مرکز با رصد برنامه های مراکز فرهنگی از تکرار برنامه ها جلوگیری کند.

DSC06211

شهردار شهر حسن آباد اهداف تشکیل کلاس های اوقات فراغت را استمار فعالیت های تربیتی و پرورشی در ایام تابستان، ارتقا بینش دینی و اعتقادی و کسب مهارت های فنی و هنری دانش اموزان، تقویت روحیه خودباوری و مسولیت پذیری دانش اموزان، تامین سلامت جسم و روح دانش اموزان و ایجاد بستر مناسب برای پرورش استعدادها و خلاقیت ذاتی دانش اموزان دانست.

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “از موازی کاری مراکز فرهنگی شهر باید جلوگیری شود”

  1. مسعود گفت:

    يادم مي آد زماني که دانش اموز بوديم ، در تابستان کلاس هاي قران در مسجد محلمون برگزار مي شد و در هر دوره فقط موفق به قرائت حداقل يک جز از قران مي شديم. جالب اين که سال بعد هم که در کلاس ها حاضر مي شديم دوباره همان جز سال قبل را شروع مي کرديم به خواندن . اين کار همينطور ادامه داشت. اميدوارم که اين دوره ها چنين برگزار نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.