سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۴:۰۱ - یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴

سازمان جهانی بهداشت فهرست آلوده‌ترین شهرهای جهان را منتشر کرد:

نام اصفهان در بین 20 شهر آلوده جهان نیست+لیست اسامی

فهرست آلوده ترین شهرهای جهان از سوی سازمان بهداشت جهانی منتشر شده است و این درحالیست که نام کلانشهای ایران نظیر اصفهان و تهران در بین 20 شهر آلوده جهان دیده نمی‌شود.

به گزارش اصفهان شرق؛ .شاید در سطح جهانی بسیاری از افراد شهر پکن را به دلیل جاگرفتن جمعیت زیادی در آن در کنار انواع واحدهای صنعتی، آلوده‌ترین شهر جهان بدانند، در حالی که این چنین نیست و کشور هندوستان به تنهایی بیش از نیمی از لیست شهرهای آلوده را به خود اختصاص داده است.
براساس آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی، 13 شهر از بیست کشور اول آلوده‌ی جهان، در هندوستان واقع شده‌اند. چنین موضوعی نگرانی‌ها در خصوص بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا را در میان کودکان سومین قدرت اقتصادی آسیا بسیار افزایش داده است.
در رده‌بندی سازمان بهداشت جهانی نام 1600 شهر در بیش از 91 کشور جهان مشاهده می‌شود. کیفیت هوای این شهرها توسط سازمان بهداشت جهانی مورد آزمایش قرار گرفته است. در آزمایش‌های صورت گرفته غلظت ذرات کوچک‌تر از 2.5 تا 10 میکرون اندازه‌گیری می‌شود.
در دهلی نو میانگین ذرات زیان آورد 153 میکرو گرم در هر متر مربع است که 6 برابر میزان نرمال جهانی است. در برخی از زمان‌های سال، میزان آلودگی از این مقدار نیز بالاتر می‌رود.
این آمار از سوی سازمان بهداشت جهانی درحالی منتشر شده است که نامی از کلانشهرهای ایران مانند تهران،   اصفهان و اهواز در این لیست دیده نمی شود و البته خرم آباد از ایران هشتمین شهر آلوده جهان است.

منبع: ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.